Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

NOWY PROJEKT USTAWY O TESTOWANIU PRACOWNIKÓW W SEJMIE

Projekt lex Hoc idzie do kosza. W Sejmie jest nowy poselski projekt przepisów o testowaniu pracowników na COVID-19. Zakłada m.in.
możliwość bezpłatnego testowania się pracowników raz w tygodniu oraz żądanie przez pracodawców informacji o negatywnym wyniku takiego testu. Projekt trafił do pierwszego czytania w komisji zdrowia.

NOWY PROJEKT USTAWY O TESTOWANIU PRACOWNIKÓW W SEJMIE

Projekt o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19 wniosła w czwartek grupa posłów PiS.
Zgodnie z nową propozycją pracodawcy będą mogli żądać od pracowników, także od osób współpracujących w ramach umowy o pracę podawania informacji o posiadaniu negatywnego wyniku testu wykrywającego zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

CZYTAJ TEŻ: MILION OSÓB NA KWARANTANNIE. WIĘCEJ, NIŻ NA BEZROBOCIU

Z kolei pracownicy będą mogli wykonywać bezpłatnie test na obecność koronawirusa. Testy będą finansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Projekt ustawy o testowaniu pracowników – możliwe świadczenie odszkodowawcze

Pracownik, który nie poddał się testowi nadal będzie świadczył u pracodawcy pracę na dotychczasowych zasadach. Nie będzie z tego względu delegowany do wykonywania pracy poza stałe miejsce pracy bądź wykonywania pracy innego rodzaju, jednak w przewidzianych w projekcie ustawy sytuacjach będzie mógł zostać zobowiązany do zapłaty świadczenia odszkodowawczego z tytułu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWY PROJEKT USTAWY O TESTOWANIU PRACOWNIKÓW W SEJMIE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Dziś Sejm zajmie się rządowym projektem zakładającym wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego węgla do Polski.

BIZNES I POLITYKA

Sejm powołał zgłoszonego przez Prawo i Sprawiedliwość Wiesława Janczyka do RPP. W głosowaniu przepadła natomiast zgłoszona przez Koalicję Obywatelską kandydatura Jakuba Borowskiego.

FIRMA

Zmiany w Polskim Ładzie - rząd najwyraźniej szykuje Tarczę Antyładową, która ma ochronić część podatników przed absurdami wprowadzonych w styczniu zmian podatkowych. Na stronie...

FIRMA

Lockdown do galerii handlowych nie wrócił, ale klienci też nie. Szokujące dane o poziomie ruchu w galeriach przytacza serwis PropertyNews.

%d bloggers like this: