Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

NOWY LEK NA COVID-19

Amerykanie mają nowy lek na COVID-19.
Tamtejsza Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach leku o nazwie Sotrovimab, opartego na przeciwciałach klonalnych, opracowanego przez firmy GlaxoSmithKline i Vir Biotechnology.

Jak podano w komunikacie agencji badania laboratoryjne sugerują, że środek działa przeciwko wszystkim groźnym wariantom koronawirusa.
Opublikowane w marcu przez GlaxoSmithKline i Vir Biotechnology wstępne wyniki badań klinicznych wykazały, że podanie leku wiązało się z 85-proc. zmniejszeniem ryzyka hospitalizacji i śmierci w porównaniu z grupą, która nie otrzymała tej terapii.
Zgodnie z zaleceniami producentów leku, jest on przeznaczony do leczenia łagodnego do umiarkowanego COVID-19 u osób w wieku od 12 lat. Nie jest natomiast dopuszczony do stosowania u pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 lub wymagających tlenoterapii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Novavax, dla którego notowana na GPW spółka Mabion, ma produkować szczepionki przeciwko COVID - opóźnia wniosek o rejestrację szczepionki w USA. Akcje Novavaksu spadły...

COVID

Pfizer i BioNTech pracują nad tzw. przypominającą wersją szczepionki przeciw COVID-19, która ma być odpowiedzią na mutację Delta.

COVID

Od wczoraj łatwiej można wjechać do Niemiec i z Niemiec Polski. Dla osób które przyjeżdżają do Niemiec lub Polski na mniej niż 24 godziny...