Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

NOWY LEK NA COVID-19

Amerykanie mają nowy lek na COVID-19.
Tamtejsza Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach leku o nazwie Sotrovimab, opartego na przeciwciałach klonalnych, opracowanego przez firmy GlaxoSmithKline i Vir Biotechnology.

NOWY LEK NA COVID-19

Jak podano w komunikacie agencji badania laboratoryjne sugerują, że środek działa przeciwko wszystkim groźnym wariantom koronawirusa.
Opublikowane w marcu przez GlaxoSmithKline i Vir Biotechnology wstępne wyniki badań klinicznych wykazały, że podanie leku wiązało się z 85-proc. zmniejszeniem ryzyka hospitalizacji i śmierci w porównaniu z grupą, która nie otrzymała tej terapii.

Zgodnie z zaleceniami producentów leku, jest on przeznaczony do leczenia łagodnego do umiarkowanego COVID-19 u osób w wieku od 12 lat. Nie jest natomiast dopuszczony do stosowania u pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 lub wymagających tlenoterapii.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Informacje z Uniwersytetu Cypryjskiego - odkryto nowy szczep koronawirusa SARS-CoV-2.

COVID

15.5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem - to najświeższe dane z ostatniej doby z resortu zdrowia. Zmarły 794 osoby - to rekord 4 fali pandemii....

POLSKA

Ostatniej doby wykryto w Polsce ponad 22 tysiące nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 592 osoby z COVID-19, z czego 75 procent to osoby niezaszczepione -...

COVID

Novavax, dla którego notowana na GPW spółka Mabion, ma produkować szczepionki przeciwko COVID - opóźnia wniosek o rejestrację szczepionki w USA. Akcje Novavaksu spadły...