Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

NOWY KONTRAKT NEWAGU Z PKP INTERCITY

Newag podpisał dziś nową umowę z PKP Intercity. Spółka dostarczy 63 lokomotywy

AFERA W NEWAGU
foto: newag.pl

Umowa będzie realizowana w latach 2026-2029 i przewiduje prawo zamówienia dodatkowych 31 lokomotyw.

Szacowana wartość umowy wynosi 1 mld 860 mln zł netto, na którą składa się wynagrodzenie za dostawę lokomotyw w łącznej kwocie prawie 1 mld 500 mln zł netto, płatne w częściach proporcjonalnie do zaawansowania produkcji i odbiorów lokomotyw, oraz kwota 369 mln zł netto, stanowiąca szacunkowe wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług utrzymania.
Gdyby PKP Intercity zamówił jeszcze dodatkowe lokomotywy wartość kontraktu wzrośnie do 2 mld 800 mln zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INNE

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.