Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

NOWY KONTRAKT I MOCNY WZROST KURSU NEWAGU

Prawie 7,5-procentowym wzrostem kursu przyjęli inwestorzy nowy francuski kontrakt producenta lokomotyw i wagonów kolejowych, firmy Newag.

SPADEK ZYSKÓW NEWAGU

Francuski Akiem kupi od Newagu 30 lokomotyw elektrycznych. Szacowana wartość umów wynosi ok. 164 mln euro netto. Umowa zakłada możliwość dostawy 50 kolejnych lokomotyw, co zwiększyłoby całkowitą wartość umowy do 445 mln euro.

Przypomnijmy, że obecnie trwa wezwanie na 46 procent akcji Newagu ogłoszone przez znanego giełdowego inwestora, Zbigniewa Jakubasa. Za pozostające w giełdowym obrocie akcje Jakubas płaci 18 zł i 55 groszy, podczas gdy dziś akcje Newagu kosztują już ponad 23 zł. Wezwanie Jakubasa potrwa jeszcze do 23 listopada.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWY KONTRAKT I MOCNY WZROST KURSU NEWAGU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d