Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

NOWY ETF WSPIERA KURS BITCOINA

Akcje pierwszego amerykańskiego funduszu giełdowego powiązanego z bitcoinami wzrosły o 3 proc. podczas wtorkowego debiutu giełdowego.

Strategia ETF ProShares Bitcoin śledzi kontrakty futures na najpopularniejszą kryptowalutę świata lub kontrakty terminowe na przyszłą cenę bitcoina, a nie samą wartość kryptowaluty.

Debiut ETF-u pomaga jednak samemu bitcoinowi – w ciągu ostatniego tygodnia kurs kryptowaluty zyskał blisko 10 proc. przebijając poziom 62 tys. dol i już tylko nieco ponad 2 tys. dolarów dzieli go od historycznego szczytu z kwietnia tego roku.

„Uważamy, że wielu inwestorów z niecierpliwością wyczekiwało uruchomienia ETF powiązanego z bitcoinem po latach starań o jego uruchomienie” – powiedział dyrektor generalny ProShares Michael L. Sapir w poniedziałkowym oświadczeniu. „BITO umożliwi ekspozycję na bitcoin szerokiemu gronu inwestorów, którzy mają konta maklerskie i czują się komfortowo kupując akcje i fundusze ETF, ale nie chcą przechodzić przez kłopoty i krzywą uczenia się zakładania kolejnego konta u dostawcy kryptowalut… lub obawiają się, że ci dostawcy jako podmioty nieregulowane stanowią ryzyko.”

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

KRYPTO

Trwa run na kryptowaluty. Bitcoin i ethereum, dwie najpopularniejsze cyfrowe waluty na Świecie ustanowiły we wtorek nowe rekordy.

KRYPTO

Salwador, pierwsze państwo na świecie które uznało bitcoina jako prawny środek płatniczy w kraju oficjalnie kupił kryptowaluty o wartości około 20,9 miliona dolarów, dzień...

KRYPTO

Po weekendzie wszyscy entuzjaści krypto doczekali się wyceny bitcoina powyżej 50 tys. dolarów za token. Pierwszy raz taka wycena za kryptowalutę miała miejsce 17...

FINANSE OSOBISTE

Rozmowa prof. Krzysztofem Piechem, dyrektorem Centrum Technologii Blockchain Uczelni Łazarskiego.