Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

NOWY ETF WSPIERA KURS BITCOINA

Akcje pierwszego amerykańskiego funduszu giełdowego powiązanego z bitcoinami wzrosły o 3 proc. podczas wtorkowego debiutu giełdowego.

NOWY ETF WSPIERA KURS BITCOINA

Strategia ETF ProShares Bitcoin śledzi kontrakty futures na najpopularniejszą kryptowalutę świata lub kontrakty terminowe na przyszłą cenę bitcoina, a nie samą wartość kryptowaluty.

Debiut ETF-u pomaga jednak samemu bitcoinowi – w ciągu ostatniego tygodnia kurs kryptowaluty zyskał blisko 10 proc. przebijając poziom 62 tys. dol i już tylko nieco ponad 2 tys. dolarów dzieli go od historycznego szczytu z kwietnia tego roku.

CZYTAJ TEŻ: BITCOIN NAJDROŻSZY W HISTORII

„Uważamy, że wielu inwestorów z niecierpliwością wyczekiwało uruchomienia ETF powiązanego z bitcoinem po latach starań o jego uruchomienie” – powiedział dyrektor generalny ProShares Michael L. Sapir w poniedziałkowym oświadczeniu. „BITO umożliwi ekspozycję na bitcoin szerokiemu gronu inwestorów, którzy mają konta maklerskie i czują się komfortowo kupując akcje i fundusze ETF, ale nie chcą przechodzić przez kłopoty i krzywą uczenia się zakładania kolejnego konta u dostawcy kryptowalut… lub obawiają się, że ci dostawcy jako podmioty nieregulowane stanowią ryzyko.”


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWY ETF WSPIERA KURS BITCOINA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Skradzione bitcoiny warte obecnie aż 3.6 miliarda dolarów odzyskane przez amerykańskie służby federalne. Do aresztu trafiła para 30-stolatków, którzy w sieci prowadzili webinary o...

KRYPTO

Trwa run na kryptowaluty. Bitcoin i ethereum, dwie najpopularniejsze cyfrowe waluty na Świecie ustanowiły we wtorek nowe rekordy.

KRYPTO

Salwador, pierwsze państwo na świecie które uznało bitcoina jako prawny środek płatniczy w kraju oficjalnie kupił kryptowaluty o wartości około 20,9 miliona dolarów, dzień...

KRYPTO

Po weekendzie wszyscy entuzjaści krypto doczekali się wyceny bitcoina powyżej 50 tys. dolarów za token. Pierwszy raz taka wycena za kryptowalutę miała miejsce 17...

%d bloggers like this: