Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

NOWY ETF WSPIERA KURS BITCOINA

Akcje pierwszego amerykańskiego funduszu giełdowego powiązanego z bitcoinami wzrosły o 3 proc. podczas wtorkowego debiutu giełdowego.

NOWY ETF WSPIERA KURS BITCOINA

Strategia ETF ProShares Bitcoin śledzi kontrakty futures na najpopularniejszą kryptowalutę świata lub kontrakty terminowe na przyszłą cenę bitcoina, a nie samą wartość kryptowaluty.

Debiut ETF-u pomaga jednak samemu bitcoinowi – w ciągu ostatniego tygodnia kurs kryptowaluty zyskał blisko 10 proc. przebijając poziom 62 tys. dol i już tylko nieco ponad 2 tys. dolarów dzieli go od historycznego szczytu z kwietnia tego roku.

CZYTAJ TEŻ: BITCOIN NAJDROŻSZY W HISTORII

„Uważamy, że wielu inwestorów z niecierpliwością wyczekiwało uruchomienia ETF powiązanego z bitcoinem po latach starań o jego uruchomienie” – powiedział dyrektor generalny ProShares Michael L. Sapir w poniedziałkowym oświadczeniu. „BITO umożliwi ekspozycję na bitcoin szerokiemu gronu inwestorów, którzy mają konta maklerskie i czują się komfortowo kupując akcje i fundusze ETF, ale nie chcą przechodzić przez kłopoty i krzywą uczenia się zakładania kolejnego konta u dostawcy kryptowalut… lub obawiają się, że ci dostawcy jako podmioty nieregulowane stanowią ryzyko.”


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWY ETF WSPIERA KURS BITCOINA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FX

Po upadku FTX bitcoin najniżej od dwóch lat.

KRYPTO

Po weekendowym spadku, nastąpiło odbicie bitcoina, którego kurs wrócił do ponad 20 tysięcy dolarów.

KRYPTO

Bitcoin nurkuje na dwuletnie minima, przez ostatni weekend stracił ponad 13%.

USA

Skradzione bitcoiny warte obecnie aż 3.6 miliarda dolarów odzyskane przez amerykańskie służby federalne. Do aresztu trafiła para 30-stolatków, którzy w sieci prowadzili webinary o...

%d bloggers like this: