Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

NOWI CZŁONKOWIE RPP – JUTRO PRZESŁUCHANIE W SENACIE

Jutro w senacie odbędzie się przesłuchanie kandydatów do Rady Polityki Pieniężnej – ustaliła telewizja BIZNES24. Głosowanie zaplanowano na 11 stycznia.

Nowi członkowi RPP
Senat RP

Nowi członkowie RPP do 25 stycznia

Nowi członkowie RPP muszą zostać mianowani przez Senat do 25 stycznia. Senackimi kandydatami do Rady Polityki Pieniężnej będą były wiceminister finansów Ludwik Kotecki i prawnik Przemysław Litwiniuk. Te kandydatury zostały zgłoszone do 23 grudnia, gdy mijał wyznaczony przez marszałka Senatu termin.

ZOBACZ TEŻ: PREZES NBP O ZARZĄDZANIU ŚWIATEM

PREZES NBP: GDYBY NBP ZARZĄDZAŁ ŚWIATEM ŻYLIBYŚMY W LEPSZYM ŚWIECIE

Nowi członkowie RPP mianowani przez Senat zastąpią w Radzie Polityki Pieniężnej dwóch obecnych jej członków – prof. Eugeniusza Gatnara i dra Jerzego Kropiwnickiego.
Przesłuchanie w Komisji Budżetowej zaplanowana jest na godzinę 12:30, po tym przesłuchaniu Komisja zarekomenduje prawdopodobnie wszystkie kandydatury Senatowi. A zatwierdzenie przedstawicieli Senatu w RPP tydzień później – we wtorek, 11 stycznia.

CZYTAJ TEŻ: STOPY ZNÓW W GÓRĘ? RPP SPOTYKA SIĘ 4. STYCZNIA W SPRAWIE CENY PIENIĄDZA

W przyszłym roku – najpóźniej w listopadzie – Senat powoła jeszcze trzeciego swojego przedstawiciela. Kadencję kończy wówczas dr Rafał Sura. Sura już w połowie obecnego roku uzyskał rekomendację do objęcia stanowiska sędziego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Ale dotychczas tego stanowiska nie objął – ani nie zrzekł się pełnienia funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej. Dlatego wśród kandydatów z którymi na początku stycznia rozmawiali będą senatorowie – brak prof. Joanny Tyrowicz, ekonomistki, specjalistki od rynku pracy, która przez partie opozycji – ale mające większośc w Senacie – została zaprezentowana jako kandydatka do RPP razem z Ludwikiem Koteckim i Przemysławem Litwiniukiem.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWI CZŁONKOWIE RPP - JUTRO PRZESŁUCHANIE W SENACIE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Pieniędzy w Polsce przybywa najwolniej od września 2017 roku. To dobra wiadomość dla zmęczonych inflacją — wyraźnie ubywa paliwa do wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Kończy się paliwo dla inflacji. Pieniędzy w Polsce przybywa najwolniej od września 2017 roku - wynika z opublikowanych dziś danych NBP.

FINANSE OSOBISTE

Stopy NBP na razie bez zmian. Wiadomo jednak jak wyglądały głosowania w grudniu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w końcu można mówić o spowolnieniu tempa wzrostu inflacji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Eugeniuszem Gatnarem z Uniwersytetu Ekonomicznego...

%d bloggers like this: