Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UKRAINA

NOWE ZABEZPIECZENIA RYNKU ROLNEGO

ZABEZPIECZENIA RYNKU ROLNEGO
foto: pixabay.com

Będą dodatkowe zabezpieczenia dla rynków rolnych państw Unii Europejskiej – zapowiedział w wywiadzie dla dziennika „Financial Times” unijny komisarz ds. handlu Valdis Dombrovskis.

Komisja Europejska ma zaoferować dodatkowe zabezpieczenia krajom graniczącym z Ukrainą, czyli Polsce, Słowacji, Węgrom i Rumunii, gdy od czerwca rozszerzy swój bezcłowy i bezkontyngentowy dostęp dla ukraińskiego zboża na swój rynek.

CZYTAJ TEŻ: BĘDZIE NOWY PODATEK MINIMALNY

Propozycja powinna pojawić się w tym tygodniu i będzie prawdopodobnie zawierać „zabezpieczenia specyficzne dla danego kraju”, które pozwolą Brukseli zablokować import, jeśli rynek danego kraju zostanie zalany. Obecnie oceniany jest wpływ na cały rynek UE, co zmniejsza prawdopodobieństwo podjęcia działań.

Polska i Węgry wprowadziły jednostronne zakazy importu ukraińskich produktów w kwietniu 2023 roku w następstwie powszechnych protestów rolników dotyczących taniego eksportu z Ukrainy, co spowodowało niedobory zbóż na ich rynku krajowym.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWE ZABEZPIECZENIA RYNKU ROLNEGO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...