Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UKRAINA

NOWE ZABEZPIECZENIA RYNKU ROLNEGO

ZABEZPIECZENIA RYNKU ROLNEGO
foto: pixabay.com

Będą dodatkowe zabezpieczenia dla rynków rolnych państw Unii Europejskiej – zapowiedział w wywiadzie dla dziennika „Financial Times” unijny komisarz ds. handlu Valdis Dombrovskis.

Komisja Europejska ma zaoferować dodatkowe zabezpieczenia krajom graniczącym z Ukrainą, czyli Polsce, Słowacji, Węgrom i Rumunii, gdy od czerwca rozszerzy swój bezcłowy i bezkontyngentowy dostęp dla ukraińskiego zboża na swój rynek.

CZYTAJ TEŻ: BĘDZIE NOWY PODATEK MINIMALNY

Propozycja powinna pojawić się w tym tygodniu i będzie prawdopodobnie zawierać „zabezpieczenia specyficzne dla danego kraju”, które pozwolą Brukseli zablokować import, jeśli rynek danego kraju zostanie zalany. Obecnie oceniany jest wpływ na cały rynek UE, co zmniejsza prawdopodobieństwo podjęcia działań.

Polska i Węgry wprowadziły jednostronne zakazy importu ukraińskich produktów w kwietniu 2023 roku w następstwie powszechnych protestów rolników dotyczących taniego eksportu z Ukrainy, co spowodowało niedobory zbóż na ich rynku krajowym.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWE ZABEZPIECZENIA RYNKU ROLNEGO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INNE

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.