Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

NOWE STAWKI ZA PRĄD CORAZ BLIŻEJ

NOWE STAWKI ZA PRĄD

Coraz bliżej nowe stawki za prąd i gaz. Od lipca za 1 MWh energii elektrycznej konsumenci zapłacą 500 zł a firmy 693 zł.

Wczoraj w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy, który ma ograniczyć ceny za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz wprowadzić bon energetyczny.

CZYTAJ TEŻ: MBANK NA PLUSIE

Projekt ustawy zakłada czasowe ograniczenie cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz wprowadzenie bonu energetycznego. Osoby z niższym dochodem będą mogły skorzystać z bonu, a cena maksymalna energii elektrycznej zostanie ustalona na poziomie 500 zł/MWh – to oznacza wzrost o 29 proc.

W drugiej połowie 2024 roku utrzymana zostanie dotychczasowa cena maksymalna na poziomie 693 zł/MWh dla: instytucji samorządowych, podmiotów użyteczności publicznej – np. szkół, żłobków, szpitali, a także małych i średnich przedsiębiorstw. Za stosowanie ceny maksymalnej przedsiębiorstwa energetyczne otrzymają rekompensaty.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWE STAWKI ZA PRĄD CORAZ BLIŻEJ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.