Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NOWE REKORDY NA WALL STREET

WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się już kolejny dzień z rzędu wzrostami. Główne indeksy poprawiły historyczne rekordy. Inwestorzy są w dobrych nastrojach po środowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej i sygnałach, że możliwe są trzy obniżki stóp proc. do końca 2024 roku.

W ceremonii zamknięcia handlu na nowojorskiej giełdzie wzięli udział przedstawiciele Congressional Medal of Honor Society, kawalerowie jednego z najwyższych amerykańskich odznaczeń.

CZYTAJ TEŻ: MF: UPROSZCZENIE SKŁADKI ZDROWOTNEJ

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Goldman Sachs, która zyskała 4.32% do najwyższego poziomu od dwóch i pół roku.

Najsłabiej wypadł Apple, tracąc 4.09% po tym, jak Departament Sprawiedliwości złożył pozew, w którym zarzucił spółce monopolizację amerykańskiego rynku smartfonów i wykorzystanie pozycji dominującej.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Micron Technology, która zyskała 14.13% po tym, jak kwartalne zyski producenta układów scalonych przekroczyły szacunki analityków w związku z dużym popytem na sztuczną inteligencję.

Największe straty zanotowała spółka Accenture, która była pod kreską 9.34% po obniżeniu prognoz sprzedaży i zysków na cały rok.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWE REKORDY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WYNIKI

Sprzedaż detektorów i modułów detekcyjnych w tym okresie wyniosła łącznie ok 14 mln zł wobec ponad 17 mln zł rok wcześniej. Sprzedaż materiałów półprzewodnikowych...

INNE

Przeciętna wypłata emerytury i renty w 2023 roku była wyższa ponad 17% w ujęciu rocznym i wyniosła prawie 3 270 zł zł , podał...

USA

Ponad 4% w handlu przedsesyjnym zyskiwały akcje Goldman Sachs. To reakcja na wyjątkowo dobre wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Bank zwiększył zysk o...

USA

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo wzrosła w marcu o 0,7% w ujęciu miesiąc do miesiąca -podał amerykańsku Departament Handlu. To najwyższy wzrost tego wskaźnika o...