Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

NOWE PRZEPISY PODATKOWE PO WYBORACH?

ZARABIA NA WYSOKIEJ INFLACJI
FOT.: Łukasz Radziejewski / UNSPLASH

Choć rząd zapewnia, że prace nad zmianami w Ordynacji podatkowej zostały porzucone, to organizacje przedsiębiorców alarmują, że to tylko taka “przykrywka”. I że prace wrócą po wygranych przez PiS wyborach – donosi portal wyborcza.biz.

A wtedy przedsiębiorcy mogą szykować się na falę kontroli skarbówki. W nowych przepisach znajduje się m.in. 70-krotna podwyżka opłaty za wydanie interpretacji podatkowej dla przedsiębiorcy oraz masowe unieważnianie interpretacji wydanych w ostatnich pięciu latach.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI STS HOLDING GORSZE OD CZEKIWAŃ

Jednak najbardziej niebezpieczny z punktu widzenia przedsiębiorców jest zapis projektowanej ustawy, dotyczący przedawnienia. Zgodnie z nim bieg terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu z dniem wszczęcia kontroli celno-skarbowej. Dziś zgodnie z prawem po upływie pięciu lat skarbówka nie może już dochodzić niezapłaconej daniny. Po zmianie prawa skarbówka będzie mogła prowadzić kontrolę, jak długo zechce.

NOWE PRZEPISY PODATKOWE PO WYBORACH?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: