Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

NOWA TARCZA NA CIEPŁO W SEJMIE

Nowa tarcza na ciepło jest przygotowywana w sejmie.

NOWA TARCZA NA CIEPŁO
foto: pixabay.com

Sejm rozpoczął pracę nad nową tarczą dla odbiorców ciepła. Posłowie muszą się spieszyć, bo zgodnie z założeniami rządu, nowe prawo ma obowiązywać od 1 lutego.

Ustawa ma naprawić pierwszą tarczę na ciepło, którą okazała się dziurawa i dała tym samym przestrzeń do podwyżek cen ciepła powyżej zakładanych pierwotnie 40 procent.

Przygotowana przez rząd nowela ma zapewnić już z całą pewnością, że wzrost cen dostawy ciepła systemowego, obejmujący wszystkie opłaty i stawki nałożone na odbiorcę, nie może być większy niż 40 proc. w stosunku do cen obowiązujących 30 września 2022 r.

CZYTAJ TEŻ: ZWIĄZKOWCY JSW CHCĄ 25% PODWYŻEK

Przedsiębiorstwa energetyczne otrzymają wyrównanie, tak aby odbiorca – będący podmiotem uprawnionym – nie został obciążony nadmiernym wzrostem kosztów ogrzewania.

W ten sposób wzrost cen ciepła dla odbiorców na cele mieszkaniowe i użyteczności publicznej ulegnie ograniczeniu do ustalonego poziomu, który będzie zależny od historycznych cen dostawy ciepła.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWA TARCZA NA CIEPŁO W SEJMIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Tona węgla w Holandii kosztuje znacznie mniej niż w Polsce.

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

%d bloggers like this: