Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

NOWA RADA FACHOWCÓW W ENEI?

Fachowcy do spółek – z takimi hasłami rząd Donalda Tuska szedł do wyborów. Jak zapowiadano, nowe władze firm miały być wyłaniane w konkursach, a ich zasady mają być jasne i transparentne dla Polaków. Na razie mamy wysyp walnych, w czasie których wymieniani będą członkowie rad nadzorczych, którzy – przeważnie, w zależności od statutu spółki – powołują członków zarządów. Kim są nowe twarz powołane dziś w enei?

NOWA RADA FACHOWCÓW W ENEI?
Logo of ENEA brand, the main supplier of energy and electricity in Poland. Logo on the office building.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie ENEI odwołało z rady trzy osoby, a następnie powołało zgłoszonych przez Skarb Państwa: Piotra Szymanka, Monikę Starecką, Michała Gniatkowskiego, Zbigniewa Szymczaka i Ewę Bagińską. Wcześniej, minister aktywów państwowych powołał do składu rady nadzorczej Enei Agatę Michalską-Olek. Rada nadzorcza spółki liczy obecnie 10 osób.
Na przewodniczącego rady NWZ wybrało Ewę Bagińską.

Kim są nowi członkowie? Jak wynika z raportu Enei:

Ewa Bagińska to polska prawnik, profesor nauk prawnych. Specjalizuje się m.in. w prawie odpowiedzialności odszkodowawczej, prawie ubezpieczeniowym, prawie konsumenckim. W dziedzinie odpowiedzialności Skarbu Państwa posiada znaczący dorobek naukowy i praktyczny.

Monika Starecka od roku 2019 jest Dyrektorem Pionu Finansów w Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie, prowadzi firmę doradczą Equinox Consulting zajmującą się doradztwem finansowym i operacyjnym. Pracowała też – na wysokich szczeblach dla E&Y,SMYKA czy Telepizzy.

Piotr Szymanek to prawnik i menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu i restrukturyzacji przedsiębiorstw w tym spółek energetycznych. Ma prowadzić kluczowe dla województwa mazowieckiego spory sądowe.

Michał Gniatkowski to radca prawny z doświadczeniem zebranym w renomowanych kancelariach i firmach konsultingowych.

Zbigniew Szymczak to Menedżer z wieloletnim doświadczeniem zaangażowany w doradztwo strategiczne w zakresie energetyki i odnawialnych źródeł energii, Inicjator powołania i wieloletni koordynator Klastra Energii „Zielona Energia – Konin”.

Agata Michalska-Olek to dr nauk prawnych, członek Izby Adwokackiej w Poznaniu, właścicielka kancelarii adwokackiej – zajmuje się prowadzeniem spraw cywilnych, karnych oraz obsługą podmiotów gospodarczych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Jednolita ładowarka m.in dla smartfonów, tabletów i laptopów, a także wprowadzenie obowiązkowego namierzania osób dzwoniących pod numer alarmowy 112, a umowy zawierane z operatorami...

BANKI

Ekonomiści BNP Paribas zrewidowali w dół swoją prognozę wzrostu gospodarczego Polski w 2024 r. do 3,0 proc. Wcześniej ekonomiści francuskiego banku szacowali nasz tegoroczny...

GPW

Akcjonariusze największej rodzimej spółki odzieżowej LPP, zdecydowali się przeznaczyć na dywidendę aż 1 mld 130 mln zł. To o ponad 300 mln zł więcej...

BANKI

WELLS FARGO Blisko 6% traciły w handlu przedseyjnym akcje amerykańskiego Banku Wells Fargo. Mimo wyższych od oczekiwań przychodów i zysku na akcję, inwestorów zaniepokoił...