Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

NOWA RADA FACHOWCÓW W ENEI?

Fachowcy do spółek – z takimi hasłami rząd Donalda Tuska szedł do wyborów. Jak zapowiadano, nowe władze firm miały być wyłaniane w konkursach, a ich zasady mają być jasne i transparentne dla Polaków. Na razie mamy wysyp walnych, w czasie których wymieniani będą członkowie rad nadzorczych, którzy – przeważnie, w zależności od statutu spółki – powołują członków zarządów. Kim są nowe twarz powołane dziś w enei?

NOWA RADA FACHOWCÓW W ENEI?
Logo of ENEA brand, the main supplier of energy and electricity in Poland. Logo on the office building.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie ENEI odwołało z rady trzy osoby, a następnie powołało zgłoszonych przez Skarb Państwa: Piotra Szymanka, Monikę Starecką, Michała Gniatkowskiego, Zbigniewa Szymczaka i Ewę Bagińską. Wcześniej, minister aktywów państwowych powołał do składu rady nadzorczej Enei Agatę Michalską-Olek. Rada nadzorcza spółki liczy obecnie 10 osób.
Na przewodniczącego rady NWZ wybrało Ewę Bagińską.

Kim są nowi członkowie? Jak wynika z raportu Enei:

Ewa Bagińska to polska prawnik, profesor nauk prawnych. Specjalizuje się m.in. w prawie odpowiedzialności odszkodowawczej, prawie ubezpieczeniowym, prawie konsumenckim. W dziedzinie odpowiedzialności Skarbu Państwa posiada znaczący dorobek naukowy i praktyczny.

Monika Starecka od roku 2019 jest Dyrektorem Pionu Finansów w Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie, prowadzi firmę doradczą Equinox Consulting zajmującą się doradztwem finansowym i operacyjnym. Pracowała też – na wysokich szczeblach dla E&Y,SMYKA czy Telepizzy.

Piotr Szymanek to prawnik i menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu i restrukturyzacji przedsiębiorstw w tym spółek energetycznych. Ma prowadzić kluczowe dla województwa mazowieckiego spory sądowe.

Michał Gniatkowski to radca prawny z doświadczeniem zebranym w renomowanych kancelariach i firmach konsultingowych.

Zbigniew Szymczak to Menedżer z wieloletnim doświadczeniem zaangażowany w doradztwo strategiczne w zakresie energetyki i odnawialnych źródeł energii, Inicjator powołania i wieloletni koordynator Klastra Energii „Zielona Energia – Konin”.

Agata Michalska-Olek to dr nauk prawnych, członek Izby Adwokackiej w Poznaniu, właścicielka kancelarii adwokackiej – zajmuje się prowadzeniem spraw cywilnych, karnych oraz obsługą podmiotów gospodarczych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...