Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

NOWA FABRYKA ALSTOM I PRACA DLA 200 OSÓB

W Nadarzynie powstała nowa fabryka Alstom.

NOWA FABRYKA ALSTOM
foto: Alstom

Alstom uruchomił produkcję wózków do pociągów w nowym zakładzie w Nadarzynie. Zatrudnienie znajdzie tam 200 osób – podała w komunikacie spółka.

Prócz produkcji wózków do pociągów regionalnych, metra i tramwajów zakład w Nadarzynie będzie również prowadzić serwis wózków do pociągów dużych prędkości.

Według Alstom będzię to pierwsze i jedyne tego typu centrum serwisowe w Polsce.

CZYTAJ TEŻ: BUDIMEX ZASKOCZYŁ ZYSKIEM ZA TRZECI KWARTAŁ

Pracę w Nadarzynie mają znaleźć: monterzy, mechanicy, elektrycy, tokarze, lakiernicy, specjaliści ds. kontroli jakości oraz pracownicy administracyjni – łącznie 200 osób. Zastrzeżono, że nowy obiekt w Nadarzynie przejmie produkcję wózków z istniejącej fabryki w Piasecznie i Wrocławiu.

Grupa Alstom z siedzibą we Francji to globalny producent pojazdów szynowych. Spółka działa w 70 krajach i zatrudnia ponad 74 tys. pracowników.

Nowa fabryka w Nadarzynie kosztowała 10 mln euro.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOWA FABRYKA ALSTOM I PRACA DLA 200 OSÓB

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kryzysie w budowlance i w produkcji budowlano-montażowej oraz przede wszystkim na rynku drewna rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Kubiakiem, prezydentem Polskiej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówi raport BIEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Marią Drozdowicz-Bieć z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O protestach w Chinach i o polityce zero covid rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting, wykładowcą studiów chińskich...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co w tym momencie determinuje sytuację na rynku walut rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jackiem Maliszewskim, głównym ekonomistą w Niezależnym Domu...

%d bloggers like this: