Connect with us

Hi, what are you looking for?

ENERGETYKA

NORWESKI GAZ POPŁYNIE DO POLSKI W 2022

W przyszłym roku – na jesieni – norweski gaz popłynie do Polski gazociągiem Baltic Pipe. Pełną przepustowość gazociąg osiągnie przed końcem 2022 roku- deklaruje pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Naimski potwierdził, że Baltic Pipe ruszy 1 października przyszłego roku – z niepełną przepustowością na poziomie 2-3 miliardów metrów sześciennych rocznie. Ta będzie powiększana do maksymalnych 10 miliardów metrów sześciennych na koniec 2022 roku.

Przez opóźnienia wynikające ze wstrzymania budowy części odcinków gazociągu w Danii, Duńczycy mają udostępnić swój system gazowy by zabezpieczyć przesył gazu do Polski.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.