Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

NORWESKI GAZ POPŁYNIE DO POLSKI W 2022

W przyszłym roku – na jesieni – norweski gaz popłynie do Polski gazociągiem Baltic Pipe. Pełną przepustowość gazociąg osiągnie przed końcem 2022 roku- deklaruje pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

NORWESKI GAZ POPŁYNIE DO POLSKI W 2022

Naimski potwierdził, że Baltic Pipe ruszy 1 października przyszłego roku – z niepełną przepustowością na poziomie 2-3 miliardów metrów sześciennych rocznie. Ta będzie powiększana do maksymalnych 10 miliardów metrów sześciennych na koniec 2022 roku.

Przez opóźnienia wynikające ze wstrzymania budowy części odcinków gazociągu w Danii, Duńczycy mają udostępnić swój system gazowy by zabezpieczyć przesył gazu do Polski.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...