Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

OGNIWA NORTHVOLT JUŻ W PRODUKCJI. SZWEDZKA FIRMA WYPRZEDZIŁA TESLĘ

Ogniwa Northvolt już w produkcji. Szwedzka firma założona przez dawnego bliskiego współpracownika Elona Muska pochwaliła się wyprodukowaniem pierwszego w pełni zaprojektowanego i wyprodukowanego w Europie ogniwa litowo-jonowego.

ogniwa Northvolt
Ogniwa Northvolt już w produkcji. Pierwsze ogniwa litowo-jonowe powstające w Europie.

Ogniwa Northvolt – podobnie jak konkurencjnych firm – wyglądają dość niepozornie jak na przedmiot, który ma uratować świat przed klimatyczną katastrofą. Northvolt w uruchomieniu produkcji ściagał się z Teslą, która też jest na ukończeniu budowy swojej gigafabryki niedaleko Berlina.
Szwedzka firma będzie produkowała baterie dla m.in. BMW, Grupy Volkswagen i Volvo.

CZYTAJ TEŻ: TOYOTA PRZEKONUJE SIĘ DO BATERII

Ogniwa produkowane w Szwecji będą trafiać m.in. do budowanej właśnie w okolicach Gdańska fabryki, gdzie będą wytwarzane kompletne systemy bateryjne. Ich najważniejszym komponentem jest ogniwo.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili spotkanie w Biura Bezpieczeństwa Narodowego i spraw obrony.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O intensyfikacji sygnałów o możliwości nadejścia recesji w europejskiej gospodarce rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesor Moniką Köppl-Turyną z Instytutu Badań Ekonomicznych EcoAustria.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O gwałtownym wzroście rentowności polskich obligacji, a tym samym rosnącym też koszcie obsługi długu rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Matysem, analitykiem In...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

%d bloggers like this: