Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

OGNIWA NORTHVOLT JUŻ W PRODUKCJI. SZWEDZKA FIRMA WYPRZEDZIŁA TESLĘ

Ogniwa Northvolt już w produkcji. Szwedzka firma założona przez dawnego bliskiego współpracownika Elona Muska pochwaliła się wyprodukowaniem pierwszego w pełni zaprojektowanego i wyprodukowanego w Europie ogniwa litowo-jonowego.

ogniwa Northvolt
Ogniwa Northvolt już w produkcji. Pierwsze ogniwa litowo-jonowe powstające w Europie.

Ogniwa Northvolt – podobnie jak konkurencjnych firm – wyglądają dość niepozornie jak na przedmiot, który ma uratować świat przed klimatyczną katastrofą. Northvolt w uruchomieniu produkcji ściagał się z Teslą, która też jest na ukończeniu budowy swojej gigafabryki niedaleko Berlina.
Szwedzka firma będzie produkowała baterie dla m.in. BMW, Grupy Volkswagen i Volvo.

CZYTAJ TEŻ: TOYOTA PRZEKONUJE SIĘ DO BATERII

Ogniwa produkowane w Szwecji będą trafiać m.in. do budowanej właśnie w okolicach Gdańska fabryki, gdzie będą wytwarzane kompletne systemy bateryjne. Ich najważniejszym komponentem jest ogniwo.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...