Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

NORD STREAM 2 AG OGŁASZA UPADŁOŚĆ. ALE TO NIC NIE ZNACZY

Szwajcarska spółka Nord Stream 2 ogłosiła upadłość – ale wbrew ekscytacji mediów to niewiele znaczy.

NORD STREAM 2
NORD STREAM 2 W BUDOWIE

Nord Stream 2 AG to niewielka spółka-córka Gazpromu, zatrudniająca niewiele ponad 100 osób. Wczoraj wszyscy pracownicy dostali wypowiedzenia. Spółka miała zarządząć eksploatacją gazociągu Nord Stream 2. Ale ostatecznie tę rolę powierzono innej spółce – założonej w Niemczech, a nie w Szwajcarii, która nie należy do Unii Europejskiej. Zarządzanie gazociągiem przez spółkę z siedzibą na terenie Unii miało ułatwić Gazpromowi działanie. I to właśnie niemiecka spółka wystąpiła o certyfikat dopuszczający Nord Stream 2 do użytku. Od tygodnia proces certyfikacji jest w stanie zawieszenia. Niemiecki rząd podjął taką decyzję w związku z atakiem Rosji na Ukrainę.

CZYTAJ TEŻ: BUDOWA BALTIC PIPE RUSZY PONOWNIE


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NORD STREAM 2 AG OGŁASZA UPADŁOŚĆ. ALE TO NIC NIE ZNACZY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Indie nie pójdą droga państw Zachodu i nie zrezygnują z zakupów rosyjskiej ropy. Jak powiedział tamtejszy minister spraw zagranicznych Subrahmanyam Jaishankar,Indie będą priorytetowo traktować...

BIZNES I POLITYKA

Embargo na ropę Putina weszło w życie - Unia Europejska liczy, że obetnie roczne przychody Rosji o ok. 50 miliardów dolarów. Ceny ropy w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w Ukrainie rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Mieczysławem Bieńkiem, byłym zastępcą dowódcy NATO, Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak udało się przywrócić porozumienie zbożowe w trakcie działań wojennych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Strzeleckim, analitykiem z PIE.

%d bloggers like this: