Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

NOCLEG NAD MORZEM DROŻSZY O 50% NIŻ ROK TEMU

Nocleg nad morzem droższy nawet o 50% niż w poprzednim sezonie.

NOCLEG NAD MORZEM DROŻSZY
foto: pixabay.com

Inflacja konsumencka w lipcu wyniosła 15,6 proc. Wydatki Polaków w wielu sektorach rosną jednak jeszcze szybciej niż wskazują oficjalne dane. Dotyczy to przede wszystkim branży hotelarskiej. Zdecydowanie więcej wydajemy również na stacjach paliw, w taksówkach czy w restauracjach.

W maju, czerwcu i lipcu wydawaliśmy w hotelach odpowiednio o 22 , 18 i 32 proc. więcej, niż w analogicznych miesiącach 2021 roku. Zdecydowanie największy wzrost dotyczył obiektów noclegowych zlokalizowanych nad Bałtykiem. W lipcu płaciliśmy w nich średnio już o ponad połowę więcej niż rok temu. Zaskoczeniem w zestawieniu znanych wakacyjnych regionów są Mazury, gdzie pomimo kilkunastoprocentowej inflacji płaciliśmy w hotelach mniej niż w zeszłym roku.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W POLSCE ZNOWU ROŚNIE

Rosną ceny kursów taksówek. W okresie od maja do lipca średnia wartość pojedynczej transakcji za przejazdy osobiste w każdym miesiącu była wyższa o około 20 procent niż w roku 2021. Najdrożej było nad morzem, gdzie w lipcu za taksówkę płaciliśmy średnio o aż 40 proc. więcej rok do roku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NOCLEG NAD MORZEM DROŻSZY O 50% NIŻ ROK TEMU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

POLSKA

"Plan Zdzisława zrealizowany" - tak Leszek Czarnecki skomentował przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: