Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

NIŻSZA STRATA AGORY

STRATA AGORY

Straty grupy Agora wyhamowały w trzecim kwartale do 13 z 24 milionów złotych. Przychody wzrosły o 36% głównie dzięki wzrostowi o prawie połowę w kinach Helios.

Po trzech kwartałach grupa Agora zarobiła na czysto 34,1 mln zł, wobec 75,2 mln zł straty rok wcześniej. Przychody zwiększyły się o 26,1 proc. do 986,2 mln zł, znacznie mocniej od kosztów operacyjnych (o 19,5 proc. do 975,9 mln zł), dzięki czemu zysk EBITDA poszedł w górę z 84 do 139,7 mln zł, a wynik operacyjny – z 34,4 mln zł straty do 10,3 mln zł zysku.

CZYTAJ TEŻ: GRUPA SELENA Z WYŻSZYM ZYSKIEM

Przesądziła o tym dużo wyższa widownia: w kinach sieci sprzedano prawie 3.5 mln biletów, o 42% więcej niż przed rokiem. Widzów przyciągnęły przede wszystkim „Barbie” i „Oppenheimer”.

Największym źródłem przychodów grupy Agory pozostają usługi reklamowe. W zeszłym kwartale firma wypracowała z nich 167,7 mln zł, o 39,9 proc. więcej niż rok wcześniej. Od marca br. w swoim bilansie uwzględnia wyniki Eurozetu, którego kontrolny pakiet przejęła wtedy po prawomocnym uchyleniu zakazu transakcji wydanego przez prezesa UOKiK.

Sprzedaż wydawnictw, czyli głównie „Gazety Wyborczej”, a także czasopism, książek i płyt, zwiększyła się o 3,1 proc. do 33,1 mln zł, a sprzedaż w sieci gastronomicznej Pasibus – o 13,9 proc. do 11,5 mln zł.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NIŻSZA STRATA AGORY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

PRAWO

Ustawa o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjna. To jest ta ustawa, która miała uruchomić środki z Krajowego Planu Odbudowy.

USA

Dziś amerykanie próbowali sprzedać obligacje o wartości 50 mld dolarów. Tom di Galoma współkierujący nowojorską spółką BTIG powiedział MarketWatch, że aukcja poszła źle.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

%d