Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

NIŻSZA STRATA AGORY

STRATA AGORY

Straty grupy Agora wyhamowały w trzecim kwartale do 13 z 24 milionów złotych. Przychody wzrosły o 36% głównie dzięki wzrostowi o prawie połowę w kinach Helios.

Po trzech kwartałach grupa Agora zarobiła na czysto 34,1 mln zł, wobec 75,2 mln zł straty rok wcześniej. Przychody zwiększyły się o 26,1 proc. do 986,2 mln zł, znacznie mocniej od kosztów operacyjnych (o 19,5 proc. do 975,9 mln zł), dzięki czemu zysk EBITDA poszedł w górę z 84 do 139,7 mln zł, a wynik operacyjny – z 34,4 mln zł straty do 10,3 mln zł zysku.

CZYTAJ TEŻ: GRUPA SELENA Z WYŻSZYM ZYSKIEM

Przesądziła o tym dużo wyższa widownia: w kinach sieci sprzedano prawie 3.5 mln biletów, o 42% więcej niż przed rokiem. Widzów przyciągnęły przede wszystkim „Barbie” i „Oppenheimer”.

Największym źródłem przychodów grupy Agory pozostają usługi reklamowe. W zeszłym kwartale firma wypracowała z nich 167,7 mln zł, o 39,9 proc. więcej niż rok wcześniej. Od marca br. w swoim bilansie uwzględnia wyniki Eurozetu, którego kontrolny pakiet przejęła wtedy po prawomocnym uchyleniu zakazu transakcji wydanego przez prezesa UOKiK.

Sprzedaż wydawnictw, czyli głównie „Gazety Wyborczej”, a także czasopism, książek i płyt, zwiększyła się o 3,1 proc. do 33,1 mln zł, a sprzedaż w sieci gastronomicznej Pasibus – o 13,9 proc. do 11,5 mln zł.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NIŻSZA STRATA AGORY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.

GPW

Wywiad z prezesem Grupy Azoty - ale bez najważniejszych pytań. Rzeczpospolita publikuje dziś odpowiedzi Huberta Kamoli, od niedawna prezesa Grupy Azoty, na pytania głównie...

USA

Przenosimy się za ocean gdzie trwa sezon wynikowy na Wall Street. Dzisiaj raportem za drugi kwartał pochwalił się US Bancorp, które wyglądają mizernie na...