Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

NISKI POPYT DUSI POLSKI PRZEMYSŁ

Polski przemysł nadal na hamulcu.

POLSKI PRZEMYSŁ

Utrzymują się słabe nastroje w polskim przemyśle. Obrazujący je indeks PMI już 23 miesiąc z rzędu utrzymał się poniżej poziomu 50 punktów.

POLSKI PRZEMYSŁ
Polski przemysł nadal na hamulcu. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Nastroje menedżerów ds. zakupów badane przez S&P Global poprawiły się minimalnie umożliwiając wzrost do 48 punktów z 47.9 w lutym, pozostając wciąż poniżej linii 50 punktów oddzielającej wzrost od spadku.

Z badania wynika, że ​​główną przyczyną zmniejszenia wolumenu produkcji w sektorze przemysłowym w marcu były niższe zamówienia. „Polskich producentów dusi słaby popyt w strefie euro, zwłaszcza ze strony Niemiec i Francji” – stwierdził w oświadczeniu Trevor Balchin, dyrektor ekonomiczny w S&P Global Market Intelligence.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWE WYNIKI DEVELII

Mimo to, jak wynika z badania, tempo redukcji zatrudnienia było spadło, a niektóre firmy odnotowały dodatkową rekrutację w związku z wprowadzaniem na rynek nowych produktów i planami ekspansji. Polscy producenci natomiast pozostali optymistami, jeśli chodzi o kolejne 12 miesięcy – prognozują wręcz szybkie odbicie gospodarcze w trym terminie.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NISKI POPYT DUSI POLSKI PRZEMYSŁ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...