Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

NIEZASZCZEPIENI NIE POPRACUJĄ?

Pracodawca będzie mógł wysłać pracownika, który nie jest zaszczepiony przeciw SARS-Cov-2 lub nie przeszedł zakażenia koronawirusem na urlop bezpłatny lub delegować go do innych zadań – wynika z opisu projektu noweli ustawy o zwalczaniu COVID-19, zamieszczonego w wykazie prac legislacyjnych rządu.

NIEZASZCZEPIENI NIE POPRACUJĄ

W projektowanej regulacji przewiduje się wprowadzenie rozwiązań, które pozwolą pracodawcom uzyskiwać informacje dotyczące zaszczepienia, faktu przebycia zakażenia koronawirusem lub posiadania ważnego negatywnego wyniku testu diagnostycznego.

CZYTAJ TEŻ: PEGASUS JAK SIĘ USTRZEC? AMERYKAŃSKĄ KARTĄ SIM. NYT UJAWNIA KULISY POWSTANIA, ROZWOJU I ROZKŁADU NSO GROUP

Projekt proponuje ponadto, aby przedsiębiorca lub podmiot niebędący przedsiębiorcą, prowadzący działalność gospodarczą nie podlegał lockdownowi, jeżeli działalność gospodarcza jest wykonywana przez osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NIEZASZCZEPIENI NIE POPRACUJĄ?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowym raporcie dotyczącym ryku pracy w Polsce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Krzysztofem Inglotem, założycielem Personnel Service.

AZJA

Przedłużające się lockdowny w Chinach doprowadziły w weekend do największych protestów społecznych od masakry na placu Tiananmen w 1989 roku.

POLSKA

We wrześniu spadło bezrobocie w Polsce.

POLSKA

W Nadarzynie powstała nowa fabryka Alstom.

%d bloggers like this: