Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

NIEZASZCZEPIENI 11 RAZY BARDZIEJ NARAŻENI NA ŚMIERĆ Z POWODU COVID-19

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w USA wydało komunikat mówiący o 11 krotności zagrożenia śmiercią z powodu COVID-19 w przypadku braku szczepienia.

NIEZASZCZEPIENI 11 RAZY BARDZIEJ NARAŻENI NA ŚMIERĆ Z POWODU COVID-19

Nawet pod koniec lata, kiedy w USA dominował wariant delta większość przypadków w całym kraju stanowili ludzie nieszczepieni.

Od kwietnia do czerwca osoby niezaszczepione stanowiły 95 proc. przypadków, 93 proc. hospitalizacji i 92 proc. zgonów w USA. Od czerwca do lipca osoby nieszczepione stanowiły 82 proc. przypadków, 86 proc. hospitalizacji i 84 proc. zgonów

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom opublikowało wymienione dane dzień po tym, jak Joe Biden zapowiedział nowe rozwiązania, które mają przyspieszyć proces szczepień w USA. Wśród nich są m.in. wymóg szczepień pracowników federalnych oraz podniesienie wysokości kar za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maseczek.

Jak podają badania- niestety co czwarty obywatel USA nie zamierza się szczepić przeciw COVID-19.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...