Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NIEWIELKIE ZMIANY NA WALL STREET

POD ZNAKIEM INFLACJI W USA

Dzisiaj poznamy cotygodniowy odczyt zapasów ropy naftowej. Ubiegłotygodniowe dane American Petroleum Institute wpłynęły na skokowy wzrost ceny ropy naftowej. Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów. Inwestorów ucieszyło przyjęcie przez Senat ustawy o tymczasowym finansowaniu administracji federalnej.

Z okazji rozpoczętego miesiąca walki z rakiem piersi, na balkonie sali notowań na Wall Street obecni byli przedstawiciele Grupy Estée Lauder, która od dekad prowadzi pod symbolem różowej wstążeczki kampanię promującą badania okresowe.

CZYTAJ TEŻ: SPHINX CIĄGNIE SFINKSA

W handlu w poniedziałek spośród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik osiągnęła spółka UNITEDHEALTH, której akcje podrożały o ponad 2% po wyrażeniu przez brytyjskiego regulatora zgody na przejecie za półtora miliarda dolarów firmy EMIS zajmującej się technologią opieki zdrowotnej.

Najwięcej straciły za to akcje grupy 3M, które zostały przecenione o ponad 3.5%. W tym przypadku decydujące było wysokie zadłużenie spółki w sytuacji wysokich stóp procentowych oraz zapowiedziane przez dyrektora finansowego spowolnienie wzrostu 3M w przyszłym roku.

Spośród komponentów indeksu S&P500 największy wzrost zanotowała DISCOVER FINANCIAL SERVICES zyskując niemal 5% po porozumieniu z regulatorem FDIC w sprawie przestrzegania przepisów prawa konsumenckiego.

Najgłębszą, niemal czternastoprocentową stratę zanotowała spółka Danaher, po wydzieleniu z tego laboratoryjnego konglomeratu części odpowiedzialnej za badania jakości wody. Części, jak się okazje, najbardziej chyba wartościowej.

Na 29 dni przed kolejną decyzją Fed w sprawie stóp procentowych, 3/4 rynku prognozuje utrzymanie stóp na niezmienionym poziomie.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

W USA mamy co przeżywać. Dow Jones znalazł się wczoraj na swoim historycznym szczycie, po raz pierwszy przekraczając 40 000 punktów. Dokładnie szczyt w...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są to dane nieco gorsze od oczekiwań analityków

USA

Inwestorzy czekają dziś na raporty Wal-Martu oraz Applied Materials. Z danych makro dziś cotygodniowy odczyt liczby nowych zasiłków dla bezrobotnych oraz potężna dawka wiedzy...

USA

Po kilku miesiącach gorszych odczytów, wreszcie w USA pojawia się inflacyjna ulga. Co prawda wskaźnik inflacji nadal pozostaje relatywnie wysoki, ale inwestorzy mogli się...