Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NIEWIELKIE ZMIANY NA WALL STREET

WALL STREET ROŚNIE

Dzisiaj poznamy cotygodniowy odczyt zapasów ropy naftowej. Ubiegłotygodniowe dane American Petroleum Institute wpłynęły na skokowy wzrost ceny ropy naftowej. Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów. Inwestorów ucieszyło przyjęcie przez Senat ustawy o tymczasowym finansowaniu administracji federalnej.

Z okazji rozpoczętego miesiąca walki z rakiem piersi, na balkonie sali notowań na Wall Street obecni byli przedstawiciele Grupy Estée Lauder, która od dekad prowadzi pod symbolem różowej wstążeczki kampanię promującą badania okresowe.

CZYTAJ TEŻ: SPHINX CIĄGNIE SFINKSA

W handlu w poniedziałek spośród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik osiągnęła spółka UNITEDHEALTH, której akcje podrożały o ponad 2% po wyrażeniu przez brytyjskiego regulatora zgody na przejecie za półtora miliarda dolarów firmy EMIS zajmującej się technologią opieki zdrowotnej.

Najwięcej straciły za to akcje grupy 3M, które zostały przecenione o ponad 3.5%. W tym przypadku decydujące było wysokie zadłużenie spółki w sytuacji wysokich stóp procentowych oraz zapowiedziane przez dyrektora finansowego spowolnienie wzrostu 3M w przyszłym roku.

Spośród komponentów indeksu S&P500 największy wzrost zanotowała DISCOVER FINANCIAL SERVICES zyskując niemal 5% po porozumieniu z regulatorem FDIC w sprawie przestrzegania przepisów prawa konsumenckiego.

Najgłębszą, niemal czternastoprocentową stratę zanotowała spółka Danaher, po wydzieleniu z tego laboratoryjnego konglomeratu części odpowiedzialnej za badania jakości wody. Części, jak się okazje, najbardziej chyba wartościowej.

Na 29 dni przed kolejną decyzją Fed w sprawie stóp procentowych, 3/4 rynku prognozuje utrzymanie stóp na niezmienionym poziomie.

NIEWIELKIE ZMIANY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: