Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NIEWIELKIE ZMIANY INDEKSÓW W USA

SPADKI NA WALL STREET

Inwestorzy w Stanach czekają na kolejne raporty wynikowe, dziś opublikują je m.in. Tesla i IBM. Ostatnia sesja nie przyniosła dużych zmian indeksów. Dow Jones wytracił 0,03%, S&P 500 zyskał 0,09%, a NASDAQ Composite spadł o 0,04%.

W ceremonii zamknięcia handlu wzięli udział przedstawiciele Vanguard, firmy inwestycyjnej zarządzającej aktywami o wartości 8 bilionów dolarów.

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Boeing Co, która zyskała 1,63%.

CZYTAJ TEŻ: APPLE UDERZA W AMERYKAŃSKIE BANKI

Najsłabiej wypadła Johnson & Johnson, która spadła 2,81% mimo lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych.

Ok 86% uczestników rynku przewiduje podwyżkę stóp procentowych przez Fed o 25 punktów bazowych na posiedzeniu kończącym się 3 maja.

Dziś o 20.00 polskiego czasu opublikowana zostanie Beżowa Księga, czyli raport o bieżącej sytuacji gospodarczej w Stanach, przygotowywany przez Fed osiem razy do roku.

NIEWIELKIE ZMIANY INDEKSÓW W USA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: