Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NIEMRAWA WALL STREET PO MEMORIAL DAY

WALL STREET NA ZIELONO

Dziś w amerykańskiej Izbie Reprezentantów ma się odbyć głosowanie w sprawie podniesienia limitu zadłużenia USA. Wczorajsza sesja na Wall Street z niewielkimi zmianami.

W ceremonii zamknięcia handlu wzięli udział przedstawiciele DoubleLine Capital, instytucji inwestującej głównie na rynku obligacji.

Wracając do oczekiwań rynku – pomimo początkowo pozytywnych nastrojów związanych z ogłoszonym w sobotę porozumieniem w sprawie limitu długu, inwestorzy boją się o wzrost gospodarczy, który może być ograniczony przez cięcia wydatków budżetowych.

CZYTAJ TEŻ: WIDMO BANKRUCTWA USA SIĘ ODDALA

Wróćmy do handlu. Tam nic nie tłumi boomu spod znaku AI. Wartość rynkowa Nvidii (3.0%) przekroczyła we wtorek 1 bln USD i jest pierwszą spółką półprzewodnikową, której udało się to osiągnąć.

Mocno w górę poszła Tesla, w związku z pierwszą od trzech lat wizytą Elona Muska w Chinach i spodziewanymi rezultatami rozmów biznesmena z komunistyczną władzą.

Teraz uwaga inwestorów skupia się na przyszłej decyzji Fed. Najbliższe posiedzenie decyzyjne Komitetu Otwartego Rynku zakończy się 14 czerwca. Spodziewane jest podniesienie stóp o 0.25%.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.

USA

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Według prognoz zarówno konsumpcja jak i produkcja zanotowały lekki wzrost i wyszły z...

USA

Wzrosła liczba tzw. nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych i jest ona najwyższa od 10 miesięcy.

USA

W Stanach mocniej niż szacowano hamują ceny producentów.