Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NIEMIECKO – AMERYKAŃSKA MEDIALNA FUZJA

Medialna fuzja. Niemiecki wydawca Axel Springer przejmie 100% udziałów Amerykańskiego Politico – jednego z najważniejszych portali politycznych w Stanach Zjednoczonych.

NIEMIECKO - AMERYKAŃSKA MEDIALNA FUZJA

W czwartek według informatorów serwisu CNBC, Axel Springer kupi 100% udziałów w Amerykańskim największym portalu z treściami politycznymi Politico, założonego przez Capitol News Company. Kwota transakcji wyniesie miliard dolarów.

Axel Springer to niemiecki producent treści, wraz z szwajcarską firmą Ringier AG są właścicielami m.in. Forbesa, Business Insidera, Onetu i innych 13 popularnych serwisów mediowych w Polsce. Firma jest współwłaścicielem Politico Europe od 2014 roku, a teraz stanie się nie tylko właścicielem całej europejskiej edycji portalu, ale także wersji amerykańskiej oraz serwisu technologicznego Protocol, który również był wydawany przez Capitol News Company.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...