Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NIEMIECKO – AMERYKAŃSKA MEDIALNA FUZJA

Medialna fuzja. Niemiecki wydawca Axel Springer przejmie 100% udziałów Amerykańskiego Politico – jednego z najważniejszych portali politycznych w Stanach Zjednoczonych.

NIEMIECKO - AMERYKAŃSKA MEDIALNA FUZJA

W czwartek według informatorów serwisu CNBC, Axel Springer kupi 100% udziałów w Amerykańskim największym portalu z treściami politycznymi Politico, założonego przez Capitol News Company. Kwota transakcji wyniesie miliard dolarów.

Axel Springer to niemiecki producent treści, wraz z szwajcarską firmą Ringier AG są właścicielami m.in. Forbesa, Business Insidera, Onetu i innych 13 popularnych serwisów mediowych w Polsce. Firma jest współwłaścicielem Politico Europe od 2014 roku, a teraz stanie się nie tylko właścicielem całej europejskiej edycji portalu, ale także wersji amerykańskiej oraz serwisu technologicznego Protocol, który również był wydawany przez Capitol News Company.

NIEMIECKO - AMERYKAŃSKA MEDIALNA FUZJA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

EUROPA

W grudniu 2022 roku nastąpił spadek produkcji przemysłowej w strefie euro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uchylonych kontrowersyjnych przepisach dotyczących pośrednich transakcji rajowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Magdaleną Dymkowską, partnerem w Zespole Cen Transferowych w MDDP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

%d