Connect with us

Hi, what are you looking for?

EUROPA

NIEMIECKO – AMERYKAŃSKA MEDIALNA FUZJA

Medialna fuzja. Niemiecki wydawca Axel Springer przejmie 100% udziałów Amerykańskiego Politico – jednego z najważniejszych portali politycznych w Stanach Zjednoczonych.

W czwartek według informatorów serwisu CNBC, Axel Springer kupi 100% udziałów w Amerykańskim największym portalu z treściami politycznymi Politico, założonego przez Capitol News Company. Kwota transakcji wyniesie miliard dolarów.

Axel Springer to niemiecki producent treści, wraz z szwajcarską firmą Ringier AG są właścicielami m.in. Forbesa, Business Insidera, Onetu i innych 13 popularnych serwisów mediowych w Polsce. Firma jest współwłaścicielem Politico Europe od 2014 roku, a teraz stanie się nie tylko właścicielem całej europejskiej edycji portalu, ale także wersji amerykańskiej oraz serwisu technologicznego Protocol, który również był wydawany przez Capitol News Company.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.