Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNEK PRACY

NIEMIECKI SAP ZWOLNI TYSIĄCE PRACOWNIKÓW

Pomimo świetnych wyników, niemiecki SAP zwolni 8 tysięcy pracowników.

NIEMIECKI SAP ZWOLNI
źródło: SAP

Zwolnienie z pracy 8 tysięcy osób zapowiedział SAP niemiecki producent oprogramowania. Informację ogłoszono wraz z lepszymi od prognoz wynikami za ostatni rok. Co ciekawe, zwolnienia nie obejmą Niemiec, gdzie pensje są najwyższe.

Zarząd SAP tłumaczy, że nie może szybko zwolnić pracowników w macierzystym kraju ze względu na restrykcyjne prawo pracy. Redukcja zatrudnienia będzie kosztowała 2 mld euro, ale już w drugim roku przyniesie 500 mln oszczędności. Spółka zamierza jednocześnie zwiększać zatrudnienie w dziale rozwoju sztucznej inteligencji.

CZYTAJ TEŻ: NETFLIX Z REKORDEM SUBSKRYBENTÓW

Opublikowane wczoraj wyniki spółki były znakomite. Zysk wzrósł o 13% do ponad 8 i pół miliarda dolarów. Kurs wyskoczył o 5%.

SAP jest pierwszą tej skali spółką technologiczną z Europy, która ogłosiła redukcję zatrudnienia. A jeszcze kilka lat temu poszukiwali pracowników tak intensywnie, że rekrutację prowadzili wśród maturzystów, na dniach otwartych choćby warszawskiej politechniki.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NIEMIECKI SAP ZWOLNI TYSIĄCE PRACOWNIKÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...