Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

NIEMIECKI PRZEMYSŁ ZE SPADKIEM ZAMÓWIEŃ

NASTROJE W PRZEMYŚLE
foto: pixabay.com

Zamówienia w niemieckim przemyśle spadły w kwietniu o 0.4% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, podał urząd federalny statystyczny Destatis z Wiesbaden.

NIEMIECKI PRZEMYSŁ
Niemiecki przemysł – spadek zamówień. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Niezwykle interesująco prezentują sie dane szczegółowe najświeższego raportu. Obejmująca budowę statków, pojazdów szynowych, samolotów i statków kosmicznych oraz pojazdów wojskowych kategoria zaliczyła spadek o 34%.

CZYTAJ TEŻ: JEN W TARAPATACH

Pozytywnie rozwijała się natomiast produkcja sprzętu elektrycznego (+12%) oraz samochodów (głównego niemieckiego towaru eksportowego), która wzrosła o 2.4%.

NIEMIECKI PRZEMYSŁ ZE SPADKIEM ZAMÓWIEŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d