Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

NIEMIECKI PRZEMYSŁ ZE SPADKIEM ZAMÓWIEŃ

PRZEMYSŁ STREFY EURO

Liczba nowych zamówień w niemieckich fabrykach spadła w lipcu i to mocniej niż prognozowano. To kolejny cios w nadzieję na ożywienie zmagającej się z kryzysem, największej gospodarki Europy.

Liczba nowych zamówień, uważnie obserwowana jako oznaka przyszłej aktywności gospodarczej, spadła o 11.7% w lipcu w porównaniu z czerwcem. Jak podkreślono w komunikacie urzędu statystycznego, gwałtowny spadek wynikał głównie z czerwcowej bazy, gdy wskaźnik wzrósł o zaskakujące 7.6% w związku z kilkoma dużymi zamówieniami, w tym jednym dużym w sektorze lotniczym.

CZYTAJ TEŻ: MOCNO SPADKOWY DEBIUT DEMOLISH GAMES

Analitycy ankietowani przez firmę FactSet spodziewali się w lipcu spadku, wynoszącego 3.5%.

Niemiecka gospodarka stara się wyjść z zimowej jeszcze recesji, a szereg słabych danych ekonomicznych w ostatnim czasie spotęgował obawy, że europejską potęgę eksportową może czekać przedłużający się okres stłumionego wzrostu. Szczególnie istotny dla tamtejszej gospodarki sektor przemysłowy został w ostatnich kwartałach dotknięty wysoką inflacją, kosztami energii i słabszym popytem na kluczowym rynku chińskim.

W drugim kwartale 2023 r. gospodarka kraju znalazła się w stagnacji, po dwóch poprzednich kwartałach recesji.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.

NIEMCY

Inflacja w Niemczech coraz niższa. W Czerwcu ceny towarów i usług za Odrą wzrosły o 2.2 proc. wobec 2,4 odnotowanych miesiąc wcześniej.

GOSPODARKA

Dwudziesty szósty miesiąc z rzędu trwa recesja w polskim przemyśle. To najdłuższa taka sekwencja w historii polskich badań nastrojów, czyli PMI. Wskaźnik obliczany przez...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje w nastrojach w niemieckiej gospodarce patrząc na dane zza zachodniej granicy, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mareuszem Urbanem...