Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

NIEMIECKI PRZEMYSŁ ZE SPADKIEM ZAMÓWIEŃ

LEPSZE NASTROJE EUROPEJSKIEGO PRZEMYSŁU

Liczba nowych zamówień w niemieckich fabrykach spadła w lipcu i to mocniej niż prognozowano. To kolejny cios w nadzieję na ożywienie zmagającej się z kryzysem, największej gospodarki Europy.

Liczba nowych zamówień, uważnie obserwowana jako oznaka przyszłej aktywności gospodarczej, spadła o 11.7% w lipcu w porównaniu z czerwcem. Jak podkreślono w komunikacie urzędu statystycznego, gwałtowny spadek wynikał głównie z czerwcowej bazy, gdy wskaźnik wzrósł o zaskakujące 7.6% w związku z kilkoma dużymi zamówieniami, w tym jednym dużym w sektorze lotniczym.

CZYTAJ TEŻ: MOCNO SPADKOWY DEBIUT DEMOLISH GAMES

Analitycy ankietowani przez firmę FactSet spodziewali się w lipcu spadku, wynoszącego 3.5%.

Niemiecka gospodarka stara się wyjść z zimowej jeszcze recesji, a szereg słabych danych ekonomicznych w ostatnim czasie spotęgował obawy, że europejską potęgę eksportową może czekać przedłużający się okres stłumionego wzrostu. Szczególnie istotny dla tamtejszej gospodarki sektor przemysłowy został w ostatnich kwartałach dotknięty wysoką inflacją, kosztami energii i słabszym popytem na kluczowym rynku chińskim.

W drugim kwartale 2023 r. gospodarka kraju znalazła się w stagnacji, po dwóch poprzednich kwartałach recesji.

NIEMIECKI PRZEMYSŁ ZE SPADKIEM ZAMÓWIEŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d