Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

UE

NIEMIECKA GOSPODARKA PĘDZI W STRONĘ RECESJI? SPADAJĄ ZAMÓWIENIA W PRZEMYŚLE

Już 5. miesiąc z rzędu spadają zamówienia w niemieckim przemyśle, w lipcu zanotowano wartość o 13.6% niższą niż przed rokiem. Co gorsza, dynamika tych spadków przyspiesza.

NIEMIECKA GOSPODARKA PĘDZI W STRONĘ RECESJI? SPADAJĄ ZAMÓWIENIA W PRZEMYŚLE

Popyt na towary i usługi u naszych zachodnich sąsiadów zaczął maleć już w marcu – wtedy spadł jednak tylko o 3.1%. W czerwcu był to spadek już o 9%, by w lipcu sięgnąć blisko 14%.

Zamówienia w przemyśle to raport publikowany przez niemiecki urząd statystyczny Destatis obejmujący dane o wartości nowych zamówień na towary i usługi – które są bezpośrednio związane z tymi towarami – wytwarzane przez sektor produkcyjny w Niemczech. Zamówienia w przemyśle nie obejmują jednak wszystkich sektorów, pomijane są m.in. górnictwo, kopalnictwo i przemysł spożywczy.

Niemal wszystkie dane wskazują, że niemiecka gospodarka pędzi w kierunku recesji. Przypomnijmy, łączny wskaźnik PMI dla Niemiec osiągnął w sierpniu poziom 46,9 pkt. w porównaniu z 48,1 pkt. miesiąc wcześniej. Publikowany w połowie sierpnia Indeks ZEW, mierzący nastroje, spadł do najniższego poziomu od kilkunastu lat. 

CZYTAJ TEŻ: CZY TO UCHRONI EUROPĘ PRZED RECESJĄ? KE ZAPOWIADA INTERWENCJĘ NA RYNKU PRĄDU

Jak powiedziała na naszej antenie dr Katarzyna Kamińska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, niemieckie firmy zaczynają się obawiać anulowania już złożonych zamówień.

Giełdowy Erbud od kilku lat jest aktywny na rynku niemieckim, gdzie nie tylko realizuje inwestycje, ale też przejmuje tamtejsze firmy. Czy spółka widzi spadek zamówień? Na to pytanie na naszej antenie odpowiedziała Agnieszka Głowacka, wiceprezes Erbud Group.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NIEMIECKA GOSPODARKA PĘDZI W STRONĘ RECESJI? SPADAJĄ ZAMÓWIENIA W PRZEMYŚLE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

POLSKA

"Plan Zdzisława zrealizowany" - tak Leszek Czarnecki skomentował przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: