Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

NIEMIECKA FABRYKA TESLI ZAMKNIĘTA

Nawet najlepszym biznesmenom zdarzają się błędy w zarządzaniu. Przekonał się o tym miliarder Elon Musk, który musiał zamknąć na 2 tygodnie megafabrykę Tesli w podberlińskim Gruenheide (Gruynhaide). Po trzech miesiącach od startu niemiecka fabryka produkowała tylko 1/10 założonego wcześniej planu. Wszystko przez brak pracowników i złą organizację pracy – informuje Polska Agencja Prasowa powołując się na niemiecki dziennik BILD.

NIEMIECKA FABRYKA TESLI ZAMKNIĘTA
fot: Tesla

Biznesplan zakładał, że niemiecka fabryka Tesli będzie produkować w ciągu 12 miesięcy około pół miliona aut elektrycznych – modeli Y zbudowanych w oparciu o jeden odlew i wyposażonych w baterię z nowymi ogniwami.

Tego założenia nie udało się jednak zrealizować i po trzech miesiącach funkcjonowania, Musk zdecydował się na zatrzymanie linii produkcyjnych do połowy lipca.

W tym czasie Tesla musi udrożnić produkcję elektryków w Niemczech, a największym wyzwaniem będzie znalezienie pracowników. Amerykański producent elektryków planował zatrudnić do końca roku ok. 9 tysięcy osób. Na razie ten plan udało się spółce zrealizować w połowie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Niemcy przestali chodzić na zakupy. Spadek sprzedaży detalicznej w grudniu mocno zaskoczył analityków.

GPW

Dziś po sesji w USA wyniki zaprezentuje Tesla, ikona elektrycznej motoryzacji. Spółka, której kursowi bardzo zaszkodziły skandale wokół decyzji jej założyciela Elona Muska podejmowanych...

FIRMA

W nowej fabryce będą produkowane również ciężarówki elektryczne Tesli.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Niemczech może nastąpić recesja rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr hab. Sebastianem Płóciennikiem z Ośrodka Studiów Wschodnich ABiF Vistula.

%d bloggers like this: