Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

NIEMIECKA FABRYKA TESLI ZAMKNIĘTA

Nawet najlepszym biznesmenom zdarzają się błędy w zarządzaniu. Przekonał się o tym miliarder Elon Musk, który musiał zamknąć na 2 tygodnie megafabrykę Tesli w podberlińskim Gruenheide (Gruynhaide). Po trzech miesiącach od startu niemiecka fabryka produkowała tylko 1/10 założonego wcześniej planu. Wszystko przez brak pracowników i złą organizację pracy – informuje Polska Agencja Prasowa powołując się na niemiecki dziennik BILD.

NIEMIECKA FABRYKA TESLI ZAMKNIĘTA

Biznesplan zakładał, że niemiecka fabryka Tesli będzie produkować w ciągu 12 miesięcy około pół miliona aut elektrycznych – modeli Y zbudowanych w oparciu o jeden odlew i wyposażonych w baterię z nowymi ogniwami.

Tego założenia nie udało się jednak zrealizować i po trzech miesiącach funkcjonowania, Musk zdecydował się na zatrzymanie linii produkcyjnych do połowy lipca.

W tym czasie Tesla musi udrożnić produkcję elektryków w Niemczech, a największym wyzwaniem będzie znalezienie pracowników. Amerykański producent elektryków planował zatrudnić do końca roku ok. 9 tysięcy osób. Na razie ten plan udało się spółce zrealizować w połowie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Lipcowa sprzedaż detaliczna w Niemczech na rekordowo niskim poziomie.

UE

Niemiecka inflacja konsumencka w lipcu wyniosła 7.5%.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O problemach w transporcie lotniczym a w szczególności utrudnieniach wywołanych strajkami na europejskich lotniskach rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Sebastianem Mikoszem, wiceprezesem Międzynarodowego...

UE

Padł rekord cen energii elektrycznej w Niemczech.

%d bloggers like this: