Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

NIEMCY: ZEW NAJNIŻEJ OD 2. FALI PANDEMII

Fatalne nastroje niemieckich analityków i inwestorów. Indeks ZEW, niemieckiego instytutu badawczego spadł nieoczekiwanie do 40.4 punktu – najniżej od listopada ubiegłego roku, kiedy w Europie trwał szczyt II fali pandemii covid.

NIEMCY: ZEW NAJNIŻEJ OD 2. FALI PANDEMII

Rynek był bardzo daleki od oczekiwań tak niskiego odczytu indeksu ZEW. Analitycy spodziewali się spadku w porównaniu z lipcem – ale nieznacznego, do poziomu 56.7 punktu.

Tymczasem inwestorzy i analitycy finansowi są wyraźnie przestraszeni rozwojem sytuacji wokół COVID-19 mimo, że dzienna liczba zakażeń w Niemczech wynosi dziś około dwóch tysięcy – 10ciokrotnie mniej, niż w listopadzie ubiegłego roku, 20-stokrotnie niższa jest natomiast liczba zgonów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Niemiecki przemysł znów hamuje. Po dwóch miesiącach wzrostu - marcowa produkcja przemysłowa w Niemczech okazała się niższa zarówno od produkcji w lutym, jak i...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

Bez kategorii

Poranek przyniósł dobre dane z niemieckiej gospodarki. Niemiecki urząd statystyczny Destatis opublikowało lutowe dane dotyczące produkcji przemysłowej w Niemczech. Wskazane dane miesiąc do miesiąca...

ŚWIAT

Niemcy potrzebują trzech lat na zorganizowanie alternatywnych dostaw gazu, aby uniezależnić się od gazu z Rosji.

%d bloggers like this: