Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

NIEMCY: ZEW NAJNIŻEJ OD 2. FALI PANDEMII

Fatalne nastroje niemieckich analityków i inwestorów. Indeks ZEW, niemieckiego instytutu badawczego spadł nieoczekiwanie do 40.4 punktu – najniżej od listopada ubiegłego roku, kiedy w Europie trwał szczyt II fali pandemii covid.

NIEMCY: ZEW NAJNIŻEJ OD 2. FALI PANDEMII

Rynek był bardzo daleki od oczekiwań tak niskiego odczytu indeksu ZEW. Analitycy spodziewali się spadku w porównaniu z lipcem – ale nieznacznego, do poziomu 56.7 punktu.

Tymczasem inwestorzy i analitycy finansowi są wyraźnie przestraszeni rozwojem sytuacji wokół COVID-19 mimo, że dzienna liczba zakażeń w Niemczech wynosi dziś około dwóch tysięcy – 10ciokrotnie mniej, niż w listopadzie ubiegłego roku, 20-stokrotnie niższa jest natomiast liczba zgonów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

EUROPA

Sekretarz SPD przyznaje, że Bundestag nie uchwali już w tym roku budżetu Niemiec. Liderzy rządowej koalicji – kanclerz Olaf Scholz , minister gospodarki Robert...

EUROPA

Nastroje wśród menedżerów europejskiego sektora przemysłowego nieznacznie się poprawiły. Wskaźnik PMI strefy euro osiągnął w listopadzie poziom 44.2 punktu, który jest najlepszym wynikiem od...

TRANSPORT

Niemieckie autostrady będą droższe dla ciężarówek.

%d