Connect with us

Hi, what are you looking for?

OTOCZENIE MAKRO

NIEMCY: ZEW NAJNIŻEJ OD 2. FALI PANDEMII

Fatalne nastroje niemieckich analityków i inwestorów. Indeks ZEW, niemieckiego instytutu badawczego spadł nieoczekiwanie do 40.4 punktu – najniżej od listopada ubiegłego roku, kiedy w Europie trwał szczyt II fali pandemii covid.

Rynek był bardzo daleki od oczekiwań tak niskiego odczytu indeksu ZEW. Analitycy spodziewali się spadku w porównaniu z lipcem – ale nieznacznego, do poziomu 56.7 punktu.

Tymczasem inwestorzy i analitycy finansowi są wyraźnie przestraszeni rozwojem sytuacji wokół COVID-19 mimo, że dzienna liczba zakażeń w Niemczech wynosi dziś około dwóch tysięcy – 10ciokrotnie mniej, niż w listopadzie ubiegłego roku, 20-stokrotnie niższa jest natomiast liczba zgonów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w USA wydało komunikat mówiący o 11 krotności zagrożenia śmiercią z powodu COVID-19 w przypadku braku szczepienia.

OTOCZENIE MAKRO

Cena pieniądza w Polsce nadal na rekordowo niskim poziomie. Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na historycznie niskim poziomie, a komunikat po posiedzeniu zaczęła...

COVID

Redakcja Biznes24 przygotowała na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia wykres przedstawiający porównanie współczynników śmiertelności na COVID-19 od 1 lipca do 7 września w 2020 i...

OTOCZENIE MAKRO

Fatalne nastroje niemieckich analityków i inwestorów. Indeks ZEW, niemieckiego instytutu badawczego spadł do 26.5 punktu - jest to wynik najniższy od marca ubiegłego roku.