Connect with us

Hi, what are you looking for?

EUROPA

NIEMCY: ZAMÓWIENIA W PRZEMYŚLE W IV’21 WZROSŁY O 78,9% R/R

Mamy mocne odbicie w niemieckiej gospodarce, ale tylko w porównaniu z poprzednim, pandemicznym rokiem. W ujęciu miesięcznym nie jest już tak różowo.
W kwietniu 2021 zamówienia w przemyśle naszych zachodnich sąsiadów wzrosły o 78,9% R/R. To nieco więcej niż spodziewał się rynek, który szacował wzrost na 78%.

To także najwyższy wzrost zamówień w niemieckim przemyśle od ponad 2 lat, ale wynika z głównie z niskiej bazy, gdy z początkiem lockdownu związanego z koronawirusem zamówienia w przemyśle w kwietniu 2020 roku spadły o ponad 36%.
W ujęciu miesięcznym zamówienia spadły o 0,2% wobec oczekiwanego wzrostu o 1%.

Zamówienia w przemyśle to raport publikowany przez Destatis, czyli niemiecki urząd statystyczny, obejmujący dane o wartości nowych zamówień na towary i usługi (które są bezpośrednio związane z tymi towarami) wytwarzane przez sektor produkcyjny w Niemczech. Zamówienia w przemyśle nie obejmują jednak wszystkich sektorów, pomijane są m.in. górnictwo, kopalnictwo i przemysł spożywczy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Fatalne nastroje niemieckich analityków i inwestorów. Indeks ZEW, niemieckiego instytutu badawczego spadł do 26.5 punktu - jest to wynik najniższy od marca ubiegłego roku.

EUROPA

Destatis opublikowało lipcowe dane dotyczące produkcji przemysłowej w Niemczech. Wskazane dane miesiąc do miesiąca i rok do roku napawają optymizmem w kontekście odbudowy niemieckiej...

OTOCZENIE MAKRO

Niemal o jedną czwartą wzrosły w lipcu zamówienia w niemieckim przemyśle w porównaniu do poprzedniego roku.

OTOCZENIE MAKRO

Nie najlepsze dane z niemieckiej gospodarki. Sprzedaż detaliczna w Niemczech wykazała osłabienie konsumenckie zwłaszcza w zestawieniu z dobrymi wynikami czerwcowymi.