Connect with us

Hi, what are you looking for?

MAKRO

NIEMCY: ZAMÓWIENIA W PRZEMYŚLE W IV’21 WZROSŁY O 78,9% R/R

Mamy mocne odbicie w niemieckiej gospodarce, ale tylko w porównaniu z poprzednim, pandemicznym rokiem. W ujęciu miesięcznym nie jest już tak różowo.
W kwietniu 2021 zamówienia w przemyśle naszych zachodnich sąsiadów wzrosły o 78,9% R/R. To nieco więcej niż spodziewał się rynek, który szacował wzrost na 78%.

To także najwyższy wzrost zamówień w niemieckim przemyśle od ponad 2 lat, ale wynika z głównie z niskiej bazy, gdy z początkiem lockdownu związanego z koronawirusem zamówienia w przemyśle w kwietniu 2020 roku spadły o ponad 36%.
W ujęciu miesięcznym zamówienia spadły o 0,2% wobec oczekiwanego wzrostu o 1%.

Zamówienia w przemyśle to raport publikowany przez Destatis, czyli niemiecki urząd statystyczny, obejmujący dane o wartości nowych zamówień na towary i usługi (które są bezpośrednio związane z tymi towarami) wytwarzane przez sektor produkcyjny w Niemczech. Zamówienia w przemyśle nie obejmują jednak wszystkich sektorów, pomijane są m.in. górnictwo, kopalnictwo i przemysł spożywczy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.