Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

NIEMCY – ZAMÓWIENIA W PRZEMYŚLE W IV’21 WZROSŁY O 78,9% R/R

Mamy mocne odbicie w niemieckiej gospodarce, ale tylko w porównaniu z poprzednim, pandemicznym rokiem. W ujęciu miesięcznym nie jest już tak różowo.
W kwietniu 2021 zamówienia w przemyśle naszych zachodnich sąsiadów wzrosły o 78,9% R/R. To nieco więcej niż spodziewał się rynek, który szacował wzrost na 78%.

NIEMCY - ZAMÓWIENIA W PRZEMYŚLE W IV'21 WZROSŁY O 78,9% R/R

To także najwyższy wzrost zamówień w niemieckim przemyśle od ponad 2 lat, ale wynika z głównie z niskiej bazy, gdy z początkiem lockdownu związanego z koronawirusem zamówienia w przemyśle w kwietniu 2020 roku spadły o ponad 36%.
W ujęciu miesięcznym zamówienia spadły o 0,2% wobec oczekiwanego wzrostu o 1%.

CZYTAJ TEŻ: DLACZEGO GAZ TAK DROŻEJE – PYTA PROF. ANCYPAROWICZ. CZŁONKINI RPP ZSZKOWANA SKALĄ PODWYŻEK

Zamówienia w przemyśle to raport publikowany przez Destatis, czyli niemiecki urząd statystyczny, obejmujący dane o wartości nowych zamówień na towary i usługi (które są bezpośrednio związane z tymi towarami) wytwarzane przez sektor produkcyjny w Niemczech. Zamówienia w przemyśle nie obejmują jednak wszystkich sektorów, pomijane są m.in. górnictwo, kopalnictwo i przemysł spożywczy.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Najwyższa w historii Niemiec okazała się grudniowa inflacja producencka. Wzrost cen notowanych przez producentów przekroczył 24%, poziom nienotowany w prowadzonych od 1949 roku analizach.

UE

Finalny odczyt potwierdził, że inflacja w Niemczech jest najwyższa od czerwca 1992 roku i w grudniu wyniosła 5,3 procent - podał federalny urząd statystyczny...

UE

Niemcy powoli, ale jednak wracają do sklepów. Dane pokazują, że sprzedaż detaliczna jest lepsza od prognoz.

BIZNES I POLITYKA

Szczepienia w Niemczech przyspieszają. 30 milionów dodatkowych dawek szczepionki przeciw COVID-19 w Niemczech od 18 listopada. Nowy kanclerz Olaf Scholz- podobnie jak wcześniej prezydent...