Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

NIEMCY MNIEJ KUPUJĄ – SPRZEDAŻ DETALICZNA W LIPCU -0.3 % R/R

Nie najlepsze dane z niemieckiej gospodarki. Sprzedaż detaliczna w Niemczech wykazała osłabienie konsumenckie zwłaszcza w zestawieniu z dobrymi wynikami czerwcowymi.

NIEMCY MNIEJ KUPUJĄ - SPRZEDAŻ DETALICZNA W LIPCU -0.3 % R/R

Jak podał dziś niemiecki urząd statystyczny Destatis sprzedaż detaliczna w lipcu za naszą zachodnią granicą zmalała o 0,3 procent rok do roku. Ekonomiści prognozowali natomiast wzrost o 3,6 procent.

W relacji miesiąc do miesiąca sprzedaż detaliczna w Niemczech zmalała o 5.1 procent, podczas gdy ekonomiści spodziewali się spadku jedynie o 1 procent.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Najwyższa w historii Niemiec okazała się grudniowa inflacja producencka. Wzrost cen notowanych przez producentów przekroczył 24%, poziom nienotowany w prowadzonych od 1949 roku analizach.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

UE

Finalny odczyt potwierdził, że inflacja w Niemczech jest najwyższa od czerwca 1992 roku i w grudniu wyniosła 5,3 procent - podał federalny urząd statystyczny...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.