Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

NIEMCY: SPD WYGRAŁA WYBORY DO BUNDESTAGU

Socjaldemokraci z SPD wygrali wybory do Bundestagu. Zdobyli 25.7 procent głosów. Drudzy za nimi byli chadecy z CDU/CSU, którzy zdobyli 24.1 procent głosów – wynika z oficjalnych danych.

NIEMCY: SPD WYGRAŁA WYBORY DO BUNDESTAGU

Trzecią siłą w parlamencie będą Zieloni z poparciem 14,8 proc. To z kolei najlepszy wynik tego ugrupowania w jego historii.

Liberałowie z FDP zdobyli 11.5 procent a prawicowa AFD
10,3 procent. Lewica dostała niespełna 5cio procentowe poparcie.

Kandydat zwycięzkiej SPD na kanclerza – Olaf Scholz – ocenił wynik wyborów jako wielki sukces. Podczas wystąpienia podkreślał, że wyborcy wybrali jedność, która jest przez wszystkich popierana.
Niemcy wczoraj wybierali a dziś spekulują, jakie partie stworzą koalicję, która będzie rządziła w kraju przez najbliższe 4 lata.
Sama Kanclerz Angela Merkel pozostaje na stanowisku do czasu powstania nowego rządu i zaprzysiężeniu nowego kanclerza Niemiec.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Najwyższa w historii Niemiec okazała się grudniowa inflacja producencka. Wzrost cen notowanych przez producentów przekroczył 24%, poziom nienotowany w prowadzonych od 1949 roku analizach.

UE

Finalny odczyt potwierdził, że inflacja w Niemczech jest najwyższa od czerwca 1992 roku i w grudniu wyniosła 5,3 procent - podał federalny urząd statystyczny...

UE

Niemcy powoli, ale jednak wracają do sklepów. Dane pokazują, że sprzedaż detaliczna jest lepsza od prognoz.

BIZNES I POLITYKA

Szczepienia w Niemczech przyspieszają. 30 milionów dodatkowych dawek szczepionki przeciw COVID-19 w Niemczech od 18 listopada. Nowy kanclerz Olaf Scholz- podobnie jak wcześniej prezydent...