Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

NIEMCY PRZEPRASZAJĄ SIĘ Z WĘGLEM

Robert Habeck ogłosił, że Niemcy przepraszają się z węglem, a żegnają atom.

TONA WĘGLA
foto: pixabay.com

Węgiel tak, atom auf wiedersehen. Niemiecki parlament podjął dzisiaj decyzję o czasowym powrocie do energetyki węglowej, jądrowa ma być jednak wygaszona do końca tego roku.

Kryzys gazowy spowodowany sukcesywnym zmniejszaniem dostaw tego surowca przez Rosję, spowodował, że nasi zachodni sąsiedzi zdecydowali się na powrót do mało ekologicznej energii z węgla.

Niemcy przepraszają się z węglem – ogłosił minister z Partii Zielonych

Zwrot Niemców ku paliwom kopalnym zaskakuje tym bardziej, że ogłosił go Minister Gospodarki Robert Habeck z Partii Zielonych, który powiedział, że pozwoli na uruchomienie rezerwy zastępczej gazu gdy tylko ustawa wejdzie w życie.

„Oznacza to, i trzeba to szczerze podkreślić, więcej elektrowni węglowych na okres przejściowy. To gorzkie, ale w obecnej sytuacji konieczne jest zmniejszenie zużycia gazu. Musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby latem i jesienią zmagazynować jak najwięcej gazu”- oznajmił Robert Habeck.

CZYTAJ TEŻ: PARLAMENT EUROPEJSKI ZDECYDOWAŁ, ŻE ATOM I GAZ TEŻ BĘDĄ ZIELONE

Pomimo tego, że energia jądrowa jest bardziej ekologiczna niż ta oparta o węgiel to zgodnie z planem wszystkie elektrownie tego typu mają być wygaszone do końca roku. Swoją niechęć wobec atomu niemieccy Zieloni tłumaczą w dużej mierze troską o środowisko.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NIEMCY PRZEPRASZAJĄ SIĘ Z WĘGLEM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Pierwsza stacja MOL już działa przy trasie S7.

CENY

Tona węgla w Holandii kosztuje znacznie mniej niż w Polsce.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

%d bloggers like this: