Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

NIEMCY MAJĄ NOWE OBOSTRZENIA

O nowych restrykcjach w Niemczech dla niezaszczepionych w związku z rosnącą liczbą zakażeń zadecydowała podczas posiedzenia Niższa Izba parlamentu.

Wicekanclerz i minister finansów Niemiec Olaf Scholz napisał na swoim Twitterze: „Musimy się teraz trzymać razem. W tym celu zdecydowaliśmy się dziś na bardziej dalekosiężne środki niż dotychczas”

Nowe przepisy mówią między innymi o korzystaniu ze środków komunikacji publicznej – autobusów, pociągów czy tramwajów – tylko przez osoby zaszczepione, ozdrowieńców albo posiadające aktualne testy z negatywnym wynikiem. To samo obowiązywać będzie w miejscach pracy a także w kinach, teatrach i podczas wydarzeń sportowych.

Tylko ostatniej doby w Niemczech odnotowano blisko 50 tys. zakażeń.

Pozostałe kraje Europy także stopniowo rozszerzają zakres obowiązujących obostrzeń:
W Grecji od poniedziałku niezaszczepione osoby dorosłe nie będą już miały dostępu do obiektów zamkniętych takich jak kina, kościoły, muzea czy siłownie. Czesi natomiast nie będą już respektowali od poniedziałku negatywnych wyników testu. Oznacza to, że do pubów, restauracji czy na imprezy masowe będą mogły wejść tylko osoby zaszczepione lub niedawno ozdrowiałe z COVID-19.
Także Węgierscy lekarze apelują aktualnie o ostrzejsze restrykcje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Październikowe zamówienia w niemieckim przemyśle ze sporym spadkiem. To kolejne dane pokazujące, że gospodarka przeżywa problemy.

OTOCZENIE MAKRO

Ceny w Niemczech w ciągu roku - od deflacji do 6-cioprocentowej zharmonizowanej inflacji. Tak szybkiego narastania wzrostu cen Niemcy nie doświadczyły od II wojny...

OTOCZENIE MAKRO

Niemiecka gospodarka zwalnia po postpandemicznym wystrzale- ale do poziomu znacznie powyżej wieloletniej średniej wzrostu.

ŚWIAT

Google będzie płacił niemieckim mediom za korzystanie z publikowanych przez nich treści. Zgodnie z podpisaną umową amerykański gigant technologiczny będzie rozliczał się m. in....