Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

NIEMCY: INFLACJA PPI VI’21 8.5% R/R

Coraz wyższe ceny towarów w niemieckim przemyśle.
W czerwcu wzrost sięgnął 8 i pół procent rok do roku. To najwyższy poziom od co najmniej dwóch lat.

Inflacja producencka w Niemczech rośnie z każdym miesiącem. W kwietniu wzrost wyniósło ponad 5 procent, w maju ponad 7 procent rok do roku.

Inflacja producencka to wskaźnik publikowany przez niemiecki urząd statystyczny Destatis. Pokazuje zmiany cen uzyskiwanych przez wytwórców działających i sprzedających na terenie Niemiec. Raport ten dotyczy przemysłu, górnictwa, branży energetycznej i wodnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Inflacja w niemieckim przemyśle coraz wyższa. Jak podał urząd statystyczny Destatis, wyniosła ona we wrześniu 14.2 proc, w ujęciu rok do roku. Analitycy oczekiwali...

CENY

Finalny odczyt potwierdził, że inflacja w Niemczech jest najwyższa od 28 lat i we wrześniu przekroczyła 4 procent - podał Federalny Urząd Statystyczny.

EUROPA

Zamówienia w niemieckim przemyśle mocno poniżej szacunków. W sierpniu spadły o 7.7% procent w porównaniu z poprzednim miesiącem. Prognozy zakładały ponad dwuprocentowy spadek.

UE

Socjaldemokraci z SPD wygrali wybory do Bundestagu. Zdobyli 25.7 procent głosów. Drudzy za nimi byli chadecy z CDU/CSU, którzy zdobyli 24.1 procent głosów -...