Connect with us

Hi, what are you looking for?

OTOCZENIE MAKRO

NIEMCY: INDEKS ZEW W WRZEŚNIU NIE ZACHWYCA

Fatalne nastroje niemieckich analityków i inwestorów. Indeks ZEW, niemieckiego instytutu badawczego spadł do 26.5 punktu – jest to wynik najniższy od marca ubiegłego roku.

Analitycy spodziewali się spadku w porównaniu z sierpniem – do poziomu 31 punktów. W wynikach badania widoczne są obawy o rozwój epidemii COVID19 i atak jesiennej fali, a co za tym idzie słabsze perspektywy gospodarcze.

Indeks obrazuje nastroje wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych w odniesieniu do sytuacji gospodarczej w Niemczech. Powstaje na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród 350 niemieckich ekspertów z branży finansowej. Oceniają jak w najbliższych sześciu miesiącach będzie kształtowała się sytuacja gospodarcza w Niemczech.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.