Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

NIEDZIELSKI: POZIOM WYSZCZEPIENIA W DANYM REGIONIE BĘDZIE KLUCZOWY PRZY DECYZJI O LOCKDOWNIE

4 fala pandemii będzie się rozkręcała – ostrzega minister zdrowia Adam Niedzielski. Po trendzie spadkowym, następnie bocznym , widzimy wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Resort zdrowia poinformował dziś o 108 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i o 4 zgonach spowodowanych chorobą. W szpitalach przebywają 324 osoby, z czego 52 są w stanie ciężkim i leżą pod respiratorami.

Jak poinformował dziś minister Niedzielski prognozy zakładają, że czwarta fala będzie się rozpędzała i jest raczej przesądzone, że się pojawi. Jej kulminacja czy przyspieszenie może nastąpić pod koniec wakacji. Prognozy pokazują wzrost nowych zakażeń, z tygodnia na tydzień sięgają nawet 20 procent.

W Polsce w pełni zaszczepionych jest 16,603 miliona osób.

Minister zdrowia ostrzegł też, że poziom wszczepienia w danym regionie będzie brany pod uwagę przy decyzji o lockdownie. Adam Niedzielski zapewnił, że do końca września szczepienia przeciw COVID-19 będą darmowe. Rząd rozważa co zrobić na jesieni – czy wprowadzić opłaty za szczepienia, czy pozostać przy obecnej, bezpłatnej formule.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Powiat łęczyński - na terenie którego działa LW Bogdanka - spełnia warunki zakwalifikowania go do tzw. żółtej strefy pod względem liczby nowych zakażeń. Tamtejszy...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.