Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

NIECO LEPSZE NASTROJE W POLSKIM PRZEMYŚLE

NASTROJE W POLSKIM PRZEMYŚLE

Poprawiają się nieco nastroje w polskim przemyśle, ale do ożywienia jeszcze daleka droga.

NIECO LEPSZE NASTROJE W POLSKIM PRZEMYŚLE
Nastroje w polskim przemyśle. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce we wrześniu wyniósł 43,9 pkt. wobec 43,1 pkt. w sierpniu – podał S&P Global w raporcie z którego wynika, że chociaż we wrześniu polski sektor przemysłowy nadal doświadczał poważnego spowolnienia, to najnowsze dane PMI wskazują na spowolnienie tempa spadku kilku kluczowych odczytów.

Mimo, że w krótkim terminie nastroje menedżerów zakupowych są raczej słabe a liczba nowych zamówień ponownie wyraźnie spadła, to poprawiły się nastroje polskich producentów dotyczące najbliższego roku.

CZYTAJ TEŻ: RUSZYŁ PAKT ANTYINFLACYJNY WE WŁOSZECH

Wskaźnik przyszłej produkcji gwałtownie wzrósł w porównaniu do sierpnia i osiągnął we wrześniu jeden z najwyższych poziomów odnotowanych od rosyjskiej inwazji na Ukrainę w marcu 2022 roku wynika z raportu.

NIECO LEPSZE NASTROJE W POLSKIM PRZEMYŚLE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: