Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

NIECO LEPSZE NASTROJE POLSKIEGO PRZEMYSŁU

NASTROJE POLSKIEGO PRZEMYSŁU

Wskaźnik nastrojów wśród menadżerów logistyki, czyli PMI, dla polskiej gospodarki wzrósł w lutym do poziomu 47.9 (w styczniu było 47.1). Wynik nadal znajduje się jednak poniżej neutralnego poziomu równych pięćdziesięciu punktów.

NASTROJE POLSKIEGO PRZEMYSŁU
Nieco lepsze nastroje polskiego przemysłu. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Dane okazały się być nieco lepsze od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się utrzymania wskaźnika PMI na poziomie z poprzedniego miesiąca. Roczna prognoza produkcji przewidywana w ramach odczytu przez ankietowanych menedżerów zanotowała najlepszy wynik od czerwca 2021 roku.

CZYTAJ TEŻ: STRATA I DYWIDENDA BNP PARIBAS BP

Wskaźnik już od 22 miesięcy utrzymuje się w strefie recesyjnej, czyli poniżej 50 punktów. – napisał w komentarzu Mikiołaj Raczy nbs Seria spadków produkcji i nowych zamówień jest z kolei najdłuższa w historii badania. Kluczowym źródłem słabości pozostaje nasz główny partner eksportowy – gospodarka Niemiec. Co ważne jednak, przedsiębiorcy przejawiają coraz większy optymizm odnośnie przyszłości. Ogólny poziom optymizmu był najwyższy od czerwca 2021 roku i plasował się powyżej długoterminowej średniej, co może wskazywać na punkt zwrotny aktywności w przemyśle.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NIECO LEPSZE NASTROJE POLSKIEGO PRZEMYSŁU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...