Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

„NIE MAMY POWODÓW DO NIEPOKOJU”. MIKOŁAJ MAŁACZYŃSKI O LEGIMI

Legimi jest pionierem modelu subskrypcyjnego na polskim rynku e-książki, który jako pierwszy w Polsce, w zamian za opłatę abonamentową, zaoferował użytkownikom dostęp do cyfrowej biblioteki. Spółka jest notowana na rynku alternatywnym od 2021 roku. Przez ostatni rok spółka straciła 24 proc., średni trzymiesięczny wolumen transakcji 1 156 akcji. Kapitalizacja – 28 milionów. C/WK 2.10, C/Z 9.30.

"NIE MAMY POWODÓW DO NIEPOKOJU". MIKOŁAJ MAŁACZYŃSKI O LEGIMI

Jak widać z ostatnich danych dotyczących sprzedaży detalicznej w styczniu, popyt wyraźnie słabnie. A największy spadek sprzedaży odnotowano w grupie “prasa i książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach” – o potężne, ponad 40%. Jak mocno odbiło się to na giełdowym Legimi? 

– W Legimi nie odnotowaliśmy takich gigantycznych spadków – powiedział Mikołaj Małaczyński, prezes spółki. – Przy czym to, co widać w danych za styczeń, ma też związek z sezonowością. Okres grudnia jest zwykle najbardziej urodzajny w branży księgarskiej z uwagi na to, że książka jest doskonałym pomysłem na prezent. W tym roku jeszcze lepszym, bo pozostałe nasze opcje do wyboru okazały się dość drogie, więc szukając oszczędności, decydowaliśmy się na książkę. Oczywiście obserwujemy stronę popytową, jednak na razie nie mamy powodu do niepokoju – ani niepokojenia inwestorów.

CZYTAJ TEŻ: „DAMY WIĘCEJ OKAZJI DO ŚWIĘTOWANIA”. PIOTR GARSTECKI O SCOPE FLUIDICS

A co będzie dalej? Globalne nastroje świadczą o tym, że w branży – robi się coraz trudniej. W styczniu platforma streamingu audio Spotify poinformowała o redukcji zatrudnienia o 6 proc., pracę ma stracić około 600 osób. A jeszcze jesienią zwolniono pracowników z – anulowanych zresztą też – studiów podcastów.  Czy spółka nie obawia się, że 2023 będzie zdecydowanie trudniejszy? 

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowych wynikach Banku Pekao S.A, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńśkim, wiceprezesem Pekao S.A.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Polsce mamy już bańkę w nieruchomościach i kiedy spadną ceny, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Szymonem Pifczykiem, autorem autor...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...