Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

NIE DZIAŁA BIAŁA LISTA VAT

NIE DZIAŁA BIAŁA LISTA VAT

Nie działa prowadzona przez Ministerstwo Finansów wyszukiwarka podatników VAT. Ministerstwo Finansów próbuje naprawić wyszukiwarkę.

Wyszukiwarka lub inaczej biała lista podatników VAT to wykaz podmiotów zarejestrowanych, jako podatnicy podatku od towaru i usług.

Wykaz prowadzony jest od 2019 roku przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Dzięki wyszukiwarce można sprawdzić nie tylko czy dany przedsiębiorca jest czynnym płatnikiem VAT, ale też jego konto bankowe.

To ważne, bo jeśli firma zapłaci swojemu kontrahentowi kwotę przekraczającą 15 tys. zł na rachunek inny niż ten wskazany na białej liście, nie ma możliwości zaliczenie tej kwoty do kosztów. Poza tym jeśli pieniądze trafią na rachunek nie wskazany w wykazie, to można odpowiadać solidarnie ze swoim kontrahentem za zaległości podatkowe.

Co ma zrobić przedsiębiorca, który nie może sprawdzić swojego kontrahenta a mija mu termin płatności? Pytane o to przez stację BIZNES24 Ministerstwo Finansów radzi by po wykonaniu przelewu poinformować naczelnika urzędu skarbowego właściwego dla podatnika, który dokonał zapłaty należności.

NIE DZIAŁA BIAŁA LISTA VAT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Poselski projekt mrożenia cen energii w przyszłym roku trafi do dalszych prac. Rządowy został odrzucony

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

%d