Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

NIE BĘDZIE PODATKU OD ATOMU

ATOM I GAZ TEŻ BĘDĄ ZIELONE
foto: pixabay.com

W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, że rząd planuje wprowadzić nowy podatek, który ma sfinansować elektrownie atomowe i ich utrzymanie. Ministerstwa do późnych godzin dementowały tę informację.

Rząd zapewnia, że inwestycja przez najbliższe lata będzie realizowana ze środków budżetowych a największe wydatki przypadną na lata 2026-2029. Jak powiedziała minister Anna Moskwa, nikt ze strony rządowej nie przekazał informacji o nowym podatku i nie planuje żadnej dodatkowej opłaty na rachunku obywateli za energię atomową.

Z kolei Premier Mateusz Morawiecki zapewniał podczas konferencji w Berlinie, że mamy długą kolejkę chętnych do finansowania budowy elektrowni jądrowych. Według słów premiera, w kolejce mają się już ustawiać banki oraz fundusze inwestycyjne.

„Celem rządu jest stworzenie takiego modelu biznesowego, który pozwoli na obniżenie kosztów energii elektrycznej dla odbiorców końcowych. Przyczyni się to do utrzymania miejsc pracy w przemyśle i innych sektorach gospodarki oraz do reindustrializacji kraju. Nie toczą się żadne prace nad nowym podatkiem czy innymi opłatami lub daninami – poinformowało z kolei Ministerstwo Finansów.

Według szacunków kancelarii prezesa rady ministrów, koszt budowy jednej elektrowni jądrowej to kwota sięgająca 100 mld zł.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NIE BĘDZIE PODATKU OD ATOMU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zamrożeniu cen gazu na poziomie dwustu złotych za megawatogodzinę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Łukaszem Dębskim, European Desk Managerem w Ignitis Polska.

POLSKA

Zamrożenie cen gazu jest dzisiaj obradowane przez sejm.

POLSKA

Zarząd sprzedaje akcje CD Projekt.

POLSKA

Od dzisiaj można składać wnioski o dodatek elektryczny.

%d bloggers like this: