Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE

NEWAG Z WYNIKAMI BEZ SUKCESU

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.

Newag SA to jedna z spółek zananego polskiego biznesmena Zbigniewa Jakubasa. W jego aktywach również znajduje się Mennica Polska. Newag produkuje i remontuje tobory kolejowe i szynowe głównymi odbiorcami są PKP Intercity, Koleje Mazowieckie i Koleje Śląskie, a także inne koleje regionalne i tabory komunikacji miejskiej.

W pierwszym półroczu 2021 roku Newag osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 351 mln zł, co jest mniejszym wynikiem o ponad 200 mln zł niż przed rokiem. Zysk netto również się zmniejszył, w tym roku wyniósł 40 mln zł i jest to wynik mniejszy o prawie 1/3 niż w analogicznym okresie zeszłego roku.
Firma nadal pracuje nad rozwojem najszybszego polskiego pociągu Impuls, który jako jedyny podczas testów przekroczył 200 km/h.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę na PZU SA. Największy polski ubezpieczyciel będzie musiał zapłacić prawie 400 tys. zł za naruszenie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.