Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

NEWAG Z WYNIKAMI BEZ SUKCESU

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.

NEWAG Z WYNIKAMI BEZ SUKCESU

Newag SA to jedna z spółek zananego polskiego biznesmena Zbigniewa Jakubasa. W jego aktywach również znajduje się Mennica Polska. Newag produkuje i remontuje tobory kolejowe i szynowe głównymi odbiorcami są PKP Intercity, Koleje Mazowieckie i Koleje Śląskie, a także inne koleje regionalne i tabory komunikacji miejskiej.

W pierwszym półroczu 2021 roku Newag osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 351 mln zł, co jest mniejszym wynikiem o ponad 200 mln zł niż przed rokiem. Zysk netto również się zmniejszył, w tym roku wyniósł 40 mln zł i jest to wynik mniejszy o prawie 1/3 niż w analogicznym okresie zeszłego roku.
Firma nadal pracuje nad rozwojem najszybszego polskiego pociągu Impuls, który jako jedyny podczas testów przekroczył 200 km/h.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NEWAG Z WYNIKAMI BEZ SUKCESU

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Orlen zarabia na gigantycznym wzroście cen paliw. Zyska największego producenta i dystrybutora paliw wyniósł w II kwartale aż 3.7 miliarda złotych.

POLSKA

Grupa Kęty ponownie w WIG20, spółka wraca po 15 latach.

GPW

Gigantyczny zysk Arctic Paper, największego producenta papieru w Polsce. Spółka zanotowała między kwietniem a czerwcem ponad ćwierć miliarda złotych zysku netto - prawie dwa...

GPW

mBank mocno traci po wynikach. Kurs od rana spadał o niemal 3 procent.

%d bloggers like this: