Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

NEWAG Z WYNIKAMI BEZ SUKCESU

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.

NEWAG Z WYNIKAMI BEZ SUKCESU

Newag SA to jedna z spółek zananego polskiego biznesmena Zbigniewa Jakubasa. W jego aktywach również znajduje się Mennica Polska. Newag produkuje i remontuje tobory kolejowe i szynowe głównymi odbiorcami są PKP Intercity, Koleje Mazowieckie i Koleje Śląskie, a także inne koleje regionalne i tabory komunikacji miejskiej.

W pierwszym półroczu 2021 roku Newag osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 351 mln zł, co jest mniejszym wynikiem o ponad 200 mln zł niż przed rokiem. Zysk netto również się zmniejszył, w tym roku wyniósł 40 mln zł i jest to wynik mniejszy o prawie 1/3 niż w analogicznym okresie zeszłego roku.
Firma nadal pracuje nad rozwojem najszybszego polskiego pociągu Impuls, który jako jedyny podczas testów przekroczył 200 km/h.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.