Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

NETFLIX ZAPŁACI ZA ŁĄCZE DO TWOJEGO DOMU? KE DYSKUTUJE O „FAIR SHARE”

Netflix zapłaci za łącze do Twojego domu? Komisja Europejska dyskutuje o „fair share” kosztów budowy internetowych autostrad w Unii.

NETFLIX ZAPŁACI ZA ŁĄCZE DO TWOJEGO DOMU? KE DYSKUTUJE O "FAIR SHARE"
Thierry Breton

Komisja Europejska ogłosiła dziś długo oczekiwane konsultacje dotyczące strategii budowy nowych informatycznych autostrad w Unii Europejskiej.

Największe emocje budzi propozycja „fair share”, która zakłada, że firmy dostarczające treści przez internet – musiałyby dołożyć się do budowy sieci.

Tak, jak dziś przewoźnicy korzystający z dróg – ponoszą opłaty, z których naprawia się stare i buduje nowe drogi.

Komisarz Thierry Bretton zapewniał dziś, że chociaż komisja jest przekonana do „fair share” – czyli sprawiedliwego podziału kosztów – to wszystkie opcje są na stole i czym jest taki sprawiedliwy podział nie chce przesądzać.

Także dziś – choć komisarz Breton zastrzegał wielokrotnie w czasie spotkania z dziennikarzami, by nie łączyć dyskusji o gigabitowym internecie w Unii z tą decyzją – Bruksela zakazała swoim urzędnikom korzystania z Tik Toka.

Chińska aplikacja do robienia krótkich filmów zostanie zakazana od połowy marca.

Komisja nie podała szczegółów swojej decyzji. W lakonicznej informacji przekazano tylko, że zakaz używania Tik Toka podyktowany jest względami cyberbezpieczeństwa.

TikTok – cytowany przez agencję Reutera – przekazał, że jest rozczarowany decyzją Komisji, uznając ją za błędną i opartą na fundamentalnych nieporozumieniach.

W styczniu wyszło na jaw, że firma do której należy Tik Tok przy użyciu swojej aplikacji inwigilowała amerykańskich dziennikarzy piszących m.in. o mobbingu w amerykańskim oddziale firmy. Wiadomo na pewno, że wykorzystywała dostęp do danych GPS. Ale aplikacje służące do nagrywania filmów mają też zezwolenie systemu operacyjnego zainstalowanego w telefonie na użycie kamery i mikrofonu – bez tych uprawnień nie mogłyby działać. A to pozwala im – teoretycznie – nagrywać dźwięk i obraz bez wiedzy samego użytkownika.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy intel wycofa się z inwestycji w fabrykę w Polsce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Gwizdą, partner zarządzający w CRIDO.

USA

Akcje Mety w notowaniach pozasesyjnych rosną o ponad 15 proc po opublikowanych wynikach i zapowiedzi pierwszej w historii i od razu gigantycznej dywidendy. Tylko...

USA

Ponad 5 proc. tracą w przed sesyjnych notowaniach akcje Alphabetu po publikacji raportu za czwarty kwartał. Inwestorom prawdopodobnie nie spodobały się niższe niż zakładano...

USA

Netflix z rekordem subskrybentów - na całym świecie jest ich ponad 261 milionów.