Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NETFLIX WCHODZI W GRY WIDEO

Rośnie konkurent dla CD Projektu i Ubisoftu. Netflix największa na świecie platforma streamingowa z filmami i serialami planuje ekspansję na gry wideo i zatrudniła byłego dyrektora Electronic Arts i Facebooka, aby pokierował działaniami firmy w segmencie gier.

NETFLIX WCHODZI W GRY WIDEO

Mike Verdu dołączy do Netflix jako wiceprezes ds. rozwoju gier. Verdu był wcześniej wiceprezesem Facebooka odpowiedzialnym za współpracę z programistami w zakresie dostarczania gier i innych treści do zestawów słuchawkowych rzeczywistości wirtualnej Oculus.

Według nieoficjalnych informacji Bloomberga pomysł Netflixu na zawojowanie branży growej polega na oferowaniu gier wideo na platformie streamingowej, tak jak obecnie ma to miejsce z filmami i serialami.
Gry pojawią się jako nowy gatunek programowy – podobnie do tego, co Netflix zrobił z dokumentami lub stand-upami.
Jednak nowy pomysł Netflixa na razie nie porwał inwestorów – na początku czwartkowych notowań kurs akcji spółki rósł o nieco 1 proc.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

RYNKI

Lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne pokazał Netflix. Zysk na akcję platformy streamingowej wyniósł 3,19 dolarów, wobec konsensusu na poziomie 2,56. W efekcie akcje spółki...

GPW

O ponad 18 proc. inwestorzy przecenili we wtorek akcje gamingowej spółki TSGames po informacji że Rada Nadzorcza obniżyła kryteria w programie motywacyjnym dla zarządu...