Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

NETFLIX WCHODZI W GRY WIDEO

Rośnie konkurent dla CD Projektu i Ubisoftu. Netflix największa na świecie platforma streamingowa z filmami i serialami planuje ekspansję na gry wideo i zatrudniła byłego dyrektora Electronic Arts i Facebooka, aby pokierował działaniami firmy w segmencie gier.

NETFLIX WCHODZI W GRY WIDEO

Mike Verdu dołączy do Netflix jako wiceprezes ds. rozwoju gier. Verdu był wcześniej wiceprezesem Facebooka odpowiedzialnym za współpracę z programistami w zakresie dostarczania gier i innych treści do zestawów słuchawkowych rzeczywistości wirtualnej Oculus.

Według nieoficjalnych informacji Bloomberga pomysł Netflixu na zawojowanie branży growej polega na oferowaniu gier wideo na platformie streamingowej, tak jak obecnie ma to miejsce z filmami i serialami.

Gry pojawią się jako nowy gatunek programowy – podobnie do tego, co Netflix zrobił z dokumentami lub stand-upami.

Jednak nowy pomysł Netflixa na razie nie porwał inwestorów – na początku czwartkowych notowań kurs akcji spółki rósł o nieco 1 proc.

NETFLIX WCHODZI W GRY WIDEO

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zaskakujących wynikach CD Projektu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Nielubowiczem, CFO i członkiem zarządu CD Projekt.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O debiucie na NewConnect warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Krzywdą, prezesem debiutującej spółki FreeMind.

USA

Netflix zarobił w pierwszym kwartale 2023 r więcej niż oczekiwał rynek ale liczba nowych klientów nie rosła w takim tempie jak oczekiwano. Największa globalna...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówią o spółce wyniki i kluczowe wskaźniki Netflixa oraz jaka jest przyszłość usług VoD rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr...

%d