Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bez kategorii

NETFLIX WCHODZI W GRY WIDEO

Rośnie konkurent dla CD Projektu i Ubisoftu. Netflix największa na świecie platforma streamingowa z filmami i serialami planuje ekspansję na gry wideo i zatrudniła byłego dyrektora Electronic Arts i Facebooka, aby pokierował działaniami firmy w segmencie gier.

Mike Verdu dołączy do Netflix jako wiceprezes ds. rozwoju gier. Verdu był wcześniej wiceprezesem Facebooka odpowiedzialnym za współpracę z programistami w zakresie dostarczania gier i innych treści do zestawów słuchawkowych rzeczywistości wirtualnej Oculus.

Według nieoficjalnych informacji Bloomberga pomysł Netflixu na zawojowanie branży growej polega na oferowaniu gier wideo na platformie streamingowej, tak jak obecnie ma to miejsce z filmami i serialami.
Gry pojawią się jako nowy gatunek programowy – podobnie do tego, co Netflix zrobił z dokumentami lub stand-upami.
Jednak nowy pomysł Netflixa na razie nie porwał inwestorów – na początku czwartkowych notowań kurs akcji spółki rósł o nieco 1 proc.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Baked Games SA jako 18 debiut w tym roku zagości na parkiecie GPW New Connect. Deweloper takich gier jak Prison Simulator i Alaska Gold...

GPW

Baked Games, producent i wydawca gier mobilnych i PC z Grupy PlayWay jutro zadebiutuje na rynku NewConnect.

GPW

Tyle samo co Asbis półtora roku temu - czyli 1.8 zł kosztowała w poniedziałek jedna akcja Art Games. Ale dzisiaj zakończyła handel blisko 5.5...

GPW

Gra wydana przez spółkę Play Way, czyli Car Mechanic Simulator 2021 zwrócił się po pierwszej dobie od premiery na platformie Steam.