Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

NETFLIX TRACI SUBSKRYBENTÓW. KURS W DÓŁ

W pierwszym kwartale br. Netflix zanotował spadek liczby subskrybentów o 200 tysięcy do 221 milionów 640 tysięcy. W handlu posesyjnym akcje koncernu taniały o ponad 25 proc.

NETFLIX TRACI SUBSKRYBENTÓW. KURS W DÓŁ

Istotne dla spadku liczby subskrybentów było wyłączenie platformy w Rosji, krótko po inwazji tego kraju na Ukrainę. W ten sposób Netflix utracił około 700 tysięcy abonentów. Bez tej sankcji saldo liczby użytkowników byłoby na półmilionowym plusie. Ostateczny spadek tej liczby był pierwszym od 2011 roku. Jeszcze trzy miesiące temu w prognozach na 2022 rok Netflix deklarował przyrost subskrybentów w całym roku w liczbie 2.5 mln.

NIŻSZY PRZYCHÓD, LEPSZY ZYSK NETFLIXA

Niższe okazały się przychody, które wyniosły 7 miliardów 868 milionów dolarów. To o 9.8% więcej rok do roku, ale 35 milionów mniej od prognoz. Wyższy od oczekiwań okazał się za to zysk w wysokości 1 miliarda 597 milionów dolarów. 393 miliony powyżej oczekiwań.

W handlu posesyjnym akcje tanieją o około 25% do 260 dolarów. To kolejny słaby, w ocenie inwestorów, kwartał Netflixa. W drugiej połowie stycznia, po publikacji wyników za czwarty kwartał, akcje potaniały w ciągu kilku dni z 508 do 360 dolarów. Swoje ATH platforma osiągnęła w październiku i listopadzie 2021, gdy kurs sięgał 690 dolarów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Słabną nastroje w polskiej gospodarce. O tym rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, członkiem rady nadzorczej Budimex s.a.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: