Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

NBP TŁUMACZY SIĘ ZE STRATY

Jeszcze oficjalnie nie wiemy ile w ubiegłym rok wyniosła strata Narodowego Banku Polskiego, a już instytucja z ulicy Świętokrzyskiej się z niej tłumaczy.

SOBOŃ

Jak czytamy w oświadczeniu NBP, na wynik finansowy banku największy wpływ ma kurs złotego na koniec roku. Jeżeli złoty się umacnia, to wbrew pozorom NBP odnotowuje ujemny wynik finansowy. Szczególnie od września 2023 r. złoty zaczął się wyjątkowo gwałtownie umacniać” – podał Narodowy Bank Polski w piątkowym komunikacie.

Bank centralny wyjaśnił także, że „NBP ponosi wielomiliardowe koszty skutecznej walki z inflacją”.

Według nieoficjalnych doniesień medialnych zeszłoroczna strata NBP może sięgnąć 26 mld zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...