Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

NBP PRZELAŁ 8,8 MLD ZŁ DO BUDŻETU

Narodowy Bank Polski wpłacił wczoraj do budżetu państwa 8 mld 876 mln zł z zysku wypracowanego przez bank centralny w 2020 roku. To najwyższy w historii transfer z NBP do budżetu.

NBP PRZELAŁ 8,8 MLD ZŁ DO BUDŻETU

W 2020 r. NBP wypracował 9 mld 300 mln zł zysku wobec 7 mld 800 mln zł w 2019. Zgodnie z ustawą o NBP, zysk banku centralnego podlega podziałowi na wpłatę do budżetu państwa (95 proc.) oraz odpis na fundusz rezerwowy NBP (5 proc.).

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Inflacja bazowa w Polsce najwyższa od sierpnia 2011 roku. W grudniu miara inflacji bazowej, która pokazuje zmiany cen usług bez cen żywności i energii...

BIZNES I POLITYKA

13 dni przed wygaśnięciem mandatów dwóch dotychczasowych członków RPP - Senat powołał ich następców. Teraz czas na Sejm.

BIZNES I POLITYKA

Jutro w senacie odbędzie się przesłuchanie kandydatów do Rady Polityki Pieniężnej - ustaliła telewizja BIZNES24. Głosowanie zaplanowano na 11 stycznia.

CENY

We wtorek zbiera się Rada Polityki Pieniężnej, która na pierwszym w tym roku posiedzeniu zdecyduje w sprawie stóp procentowych. Ekonomiści zakładają podwyżkę stóp o...