Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

NBP PRZELAŁ 8,8 MLD ZŁ DO BUDŻETU

Narodowy Bank Polski wpłacił wczoraj do budżetu państwa 8 mld 876 mln zł z zysku wypracowanego przez bank centralny w 2020 roku. To najwyższy w historii transfer z NBP do budżetu.

NBP PRZELAŁ 8,8 MLD ZŁ DO BUDŻETU

W 2020 r. NBP wypracował 9 mld 300 mln zł zysku wobec 7 mld 800 mln zł w 2019. Zgodnie z ustawą o NBP, zysk banku centralnego podlega podziałowi na wpłatę do budżetu państwa (95 proc.) oraz odpis na fundusz rezerwowy NBP (5 proc.).

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak długo będziemy musieli uciekać przed wysoką inflacją rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Jarosławem Klepackim z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najwyższym odczycie inflacji bazowej w sięgającej 2001 roku historii statystyk rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z doktorem Błażejem Podgórskim, prodziekanem Wydziału Finansów i...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co wynika z dokumentu zawierającego treść projekcji inflacji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią RPP.

POLSKA

O tym dlaczego Rada Polityki Pieniężnej wstrzymuje się od decyzji o podwyżce stóp procentowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem...

%d bloggers like this: